Meningokokinė infekcija toliau kelia susirūpinimą (0)

Meningokokas | meningitisuk.org nuotr.

Meningokokas | meningitisuk.org nuotr.

2012 m. vasario 20 d. Vilniaus mieste buvo užregistruotas antrasis mirties nuo meningokokinės infekcijos atvejis šiais metais. Miręs asmuo mokėsi vienoje iš Vilniaus miesto gimnazijų. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai informavo gimnazijos administraciją apie ligos sukėlėją ir būtiną tolimesnę ligos profilaktiką. Mokyklos personalui, bendraklasiams ir šeimos nariams, kurie artimai bendravo su mirusiuoju, paskirta cheminė profilaktika.

Vilniaus mieste 2011 metais užregistruoti 33 meningokokinės infekcijos atvejai, iš jų keturi – mirtini. Nuo šių metų pradžios visuomenės sveikatos specialistai užfiksavo jau 4 šios infekcijos atvejus, iš kurių du buvo mirtini.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai pastebi tendenciją, kad vasario mėnuo yra pavojingiausias ir palankus plisti šiai infekcijai laikas. Įprastai susirgimų meningokokine infekcija padaugėja žiemą, pavasarį, tačiau liga galima užsikrėsti bet kuriuo metų laiku.

Ligos sukėlėjas meningokokas (Neisseria meningitidis) gali būti randamas net ir sveiko žmogaus nosiaryklėje. Šia infekcija užsikrečiama nuo sergančio asmens ar sveiko bakterijų nešiotojo. Jais dažniausiai būna suaugę asmenys. Sukėlėjų nešiojimo trukmė trunka nuo trijų iki šešių savaičių.

Šie ligos sukėlėjai plinta oro lašiniu būdu (kosint, čiaudint). Pirminis susirgimas prasideda nazofaringitu. Ligonis sloguoja, jam skauda galvą, pakyla temperatūra iki 39–40°C, atsiranda hemoraginis bėrimas. Susirgimai gripu ir kitos alinančios imunitetą peršalimo ligos sumažina organizmo atsparumą ir padidina tikimybę susirgti meningokokine infekcija.

Ligos inkubacinis periodas trunka nuo dviejų iki dešimties dienų. Meningokoko sukėlėjas labai neatsparus džiovinimui, šalčiui, aukštai temperatūrai, todėl dezinfekcija esant šios ligos infekcijai neatliekama. Siekiant išvengti meningokokinės infekcijos, labai svarbu vėdinti patalpas, nebūti arti ligonio, stebėti savo sveikatą, o susirgus iš karto kreiptis į gydytoją. Kontaktavusiems su sergančiaisiais meningokokine infekcija asmenims, rekomenduojama 10 dienų sekti sveikatos pokyčius.

Kategorijos: Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė