Knygų mugėje – muziejai kitu kampu (0)

Baublių muziejui – 200 metų | muziejai.lt nuotr.

Baublių muziejui – 200 metų

Muziejų metų proga pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje dalyvaus Lietuvos muziejų asociacija (toliau – LMA). Jungtiniame stende savo leidinius pristatys dvylika muziejų. Tai Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Panevėžio kraštotyros, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis, Maironio lietuvių literatūros, Alytaus kraštotyros, Genocido aukų, Raseinių krašto istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės, Rokiškio krašto ir Trakų istorijos muziejai, pateiksiantys apie pusantro šimto pavadinimų įvairiausių leidinių.

Dar trys LMA nariai – Lietuvos nacionalinis, Lietuvos dailės muziejai ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – 13-oje tarptautinėje Vilniaus/Baltijos Knygų mugėje dalyvauja savarankiškai. Jungtinis stendas ne tik supažindins su Lietuvos muziejų leidybos naujienomis, čia bus demonstruojamas ir vienas seniausių – kalvio amatas ir kiekvienas lankytojas turės galimybę nusikaldinti Muziejų metų monetą.

Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia mugėje išbandyti Johano Gutenbergo išradimo analogą – rankinę tekstų rinkimo mašiną su presu. Pasak „Aušros“ muziejus leidyklos vedėjos Irinos Kubilienės, ši mašina dar ne taip seniai veikė Šiaulių spaustuvėje „Titnagas“. Muziejų stende kiekvienas lankytojas pateks į improvizuotą edukacinį užsiėmimą „Kai tekstus rinko rankomis“ ir galės pasijusti tikru  metrampažu bei atsispausti šventinį tekstą.

Sigutės Chlebinskaitės kūrybinei studijai „Tu gali sukurti knygą“ jūrinės dvasios suteiks čia besidarbuojanti Lietuvos jūrų muziejaus edukatorių komanda. Jaunieji mugės lankytojai galės pramokti jūrinių vėliavėlių abėcėlę, kurti vandenų pasaulio bestiariumo knygas, sužinoti, kodėl delfinai padeda neįgaliems vaikams.

Knygų mugėje atskiru renginiu bus pristatyta ir dar spaustuvės dažais kvepianti Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus Taikomosios dailės skyriaus vedėjos, humanitarinių mokslų daktarės, Aldonos Snitkuvienės knyga apie Lietuvos muziejuose saugomus senovės Egipto eksponatus „Lietuva ir Senovės Egiptas XVI a. pab – XXI a. pr.: keliautojų, kolekcininkų ir mokslininkų pėdsakais“.

– Egipto eksponatų Lietuvoje labai nedaug palyginti su kitomis Europos šalimis – tik keturi šimtai, – sakė muziejininkė. – Pastebėjau, kad lankytojus ypač domina eksponatų istorija, tad šioje knygoje ir pasakoju apie jų keliones į Lietuvą, Egiptu susižavėjusius mūsų keliautojus ir mokslininkus bei tolimos Afrikos šalies įtaką mūsų kultūrai.

Pasak Lietuvos muziejų asociacijos pirmininko Raimundo Balzos, muziejai stengiasi keisti savo įvaizdį, labiau atsiverti lankytojams, įtraukti juos į dinamišką pažinimo procesą, todėl Muziejų metus knygų mugėje pristatyti pakviesti „Kito kampo“ teatro aktoriai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas. Penktadienio popietę jie kvies į didžiąją mugės salę, kur vyks teatralizuota improvizacija „Kitu kampu apie muziejus“.

Galimybę Lietuvos muziejų asociacijai dalyvauti Knygų mugėje suteikė Kultūros ministerijos parama.

2012-ieji Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Muziejų metais, pažymint Dionizo Poškos Baublių – pirmojo viešo Lietuvos muziejaus įkūrimo 200 metų jubiliejų. Muziejų metus lydės dinamiška įvairių renginių – parodų, mugių, konferencijų, meninių akcijų ir muziejų viešinimo projektų programa.

LMA – 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, vienija 86 muziejus. Asociacijos tikslas – telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai“, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė