Rumšiškėse jau praūžė Užgavėnės (nuotraukos, audio) (3)

Persirengėliai | V. Kašinsko nuotr.

Persirengėliai | V. Kašinsko nuotr.

Nors kalendorinės Užgavėnės šiemet bus švenčiamos vasario 21 d. antradienį, tačiau kaip įprasta Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse jos atšvęstos artimiausią sekmadienį. Kaip ir kasmet ta proga į Rumšiškes susirinko tūkstančiai kaukininkų.

Čia vyko tradicinė mugė, koncertavo folkloro ansambliai, sukosi smagus šokių sūkurys, skambėjo dainos ir pokštai, galima buvo pajodinėti, parungtyniauti rogutėmis, čia pat pasigaminti kaukę ir dalyvavo kaukių konkurse arba maišų mūšyje, arba įspūdingoje  fotosesijoje su ,,Kanapiniu“ ir ,,Lašininiu“. Pirties mėgėjai galėjo išbandyti pertynes Dvaro pirtyje.

Šventė baigėsi kaip visada visų negerovių kaltininkės Morės sudeginimu.

Etnologai primena, kad Linksmos ir šurmulingos šiuolaikinės Užgavėnės savo ištakomis siekia tolimos praeities apeigas susijusias su amžina kaip pasaulis kovos tarp tamsos ir šviesos, blogio ir gėrio idėją, kurių tikslas ne tik užbaigti šaltąjį ir tamsųjį metų laikotarpį, bet ir pasiekti šviesos, gėrio ir laimės pergalę mūsų kūno ir sielos viduje.

Kas dar nespėjote atlikti Užgavėnių apeigų, dar turite galimybę tai padaryti, nes Užgavėnių šventimas kitose Lietuvos vietovėse dar tęsiasi.

Paklausykime Rumšiškių Užgavėnių garsų (Virginijaus Kašinsko garso įrašas):

Pažiūrėkime Rumšiškių Užgavėnių vaizdų (Virginijaus Kašinsko nuotr.):

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė