A.Mickevičiaus bibliotekoje atidaroma J.Buožienės tekstilės darbų paroda „Dingę prūsai“ (6)

J.Buožienė. Ežeras

J.Buožienė. Ežeras

Vasario 21 d., antradienį, 17 val. Vilniuje, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje atidaroma menininkės Jūratės Buožienės tekstilės darbų paroda „Dingę prūsai“.

Prūsija, prūsai – kažkam tai išnykusi iš žemėlapio valstybė, kažkam – senovės baltų gentis, dar kitiems – užgesusios kalbos atgarsiai. Ir visiems – kažkas prarasto, negrįžtamai nugrimzdusio praeitin. Man Prūsija – mėlyno dangaus, sodrios žemės atspindys marių vandenyje. Ir žmonės – kokie jie buvo – nežino niekas, nes jie – dingę prūsai.

„Batika užsiimu jau apie 30 metų. Savo unikalų batikos rišimo būdą atradau, kai pritrūko tradicinių priemonių. Kūrybai įkvepia muzika, knygos ar šiaip netikėta situacija, gamta”, – sako menininkė J. Buožienė.

Jūratės Buožienė  pasakoja apie savitą audinių marginimo techniką: „Audinio dažymo būdą, kai išgaunami konkretūs vaizdai ir kontūrai, sugalvojau maždaug prieš trisdešimt metų. Tada dar nebuvo interneto, o iš užsienio informacija sunkiai prasiskverbdavo, todėl savo marginius vadinau batika. Dabar aišku, kad tai panašiau į shibori, tie-dye ar plangi. Principas tas pats – užkirsti kelią dažams patekti į tam tikras audinio vietas. Prieš dažant medžiagą aš nusipiešiu paveikslą ant jos, o dažų blokavimui naudoju ne tik raišiojimą, lankstymą, glamžymą, bet pirmiausia – siuvinėjimą. Tai daug kruopštaus darbo reikalaujantis metodas. Paveikslams naudoju žaliavinę medvilnę, medvilninius siūlus.“

Daugiau apie menininkę ir jos darbus rasite čia.

Paroda veiks iki kovo 10 d. bibliotekos darbo laiku.

J.Buožienė. Prūsai

J.Buožienė. Prūsai

 

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė