A.Ažubalis: Latvijos piliečiai apgynė valstybinę kalbą ir baltiškos kultūros tęstinumą (10)

Audronis Ažubalis | urm.lt nuotr.

Audronis Ažubalis

Po vasario 18 d. įvykusio referendumo Latvijoje dėl rusų kalbos kaip antrosios valstybinės kalbos pripažinimo Lietuvos Užsienio reiklaų ministerija išplatino Lietuvos Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio pareiškimą.

„Latvijoje vasario 18 d. įvykęs nacionalinis referendumas dėl konstitucijos pataisų įstatymo projekto pademonstravo nuoseklų demokratijos principų laikymąsi ir pagarbą piliečių konstitucinėms teisėms ir laisvėms Latvijoje“, –  pareiškė Lietuvos Užsienio reiklaų ministras Audronius Ažubalis.

Pasak ministro A.Ažubalio šio referendumo rezultatai rodo, kad Latvijos piliečiai lieka ištikimi veikiančios savo šalies konstitucijos nuostatoms. Latvių kalba lieka vienintele valstybine kalba, kurios konstitucinis statusas yra latvių tautinio tapatumo ir valstybingumo pagrindas.

Lietuvos užsienio reikalų ministro A.Ažubalio nuomone, Latvijos piliečiai referendume apgynė savo valstybinę kalbą ir baltiškos kultūros tęstinumą.

„Tai yra Latvijos valstybingumo pasiekimas, kuriuo Latvija gali pagrįstai didžiuotis, o mes, lietuviai, ir visos kitos tautos privalome gerbti“, – sakė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad Baltijos valstybės visada gerbė ir toliau puoselės kultūrinę bei kalbinę įvairovę, tačiau tai niekam nesuteikia teisės klibinti valstybės ir tautos pamato – valstybinės kalbos.

Vasario 18 d. Latvijos gyventojai referendume dėl rusų kalbos paskelbimo antrąja valstybine kalba vienareikšmiškai apsisprendė, kad antros valstybinės kalbos nebus.

Daugiau kaip 75 proc. referendume dalyvavusių Latvijos piliečių balsavo prieš rusų kalbos pripažinimą antrąja valstybine Latvijos kalba, už pasisakė 24,63 procentai balsavusiųjų.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

10 komentarų

 1. Erdvilas:

  …galim dziaugtis,kad abgyne,o galim tai traktuot-iki ko dasigyventa,kad vyksta tokie balsavimai.
  Gal jau,mums,baltams,senai reikejo i viena valstybe susijungti? Gal ,jus politikai,pradesit mastyt strategiskai kada?

 2. Kęstutis:

  Politikai nemąsto, politikai tik vykdo nurodymus iš aukščiau… Kas dabartiniams politikams aukščiau už Lietuvą???…

 3. Reikia, kurti Lietuvos – Latvijos Vienybės Sąjūdį (LVS)!

 4. Jonas:

  Mūsų tikrieji broliai yra latviai, o ne bumblauskų ir į jį panašių mums peršami “strateginiai partneriai”.

 5. Tuokė mintė rek brongyntė,gal ča rakts į musa islekėmą.Bet pėrmo išsirinkem valdza.Su dabartėne mes,tik ”maryjės žemė,,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė