Šiandien vykstantį referendumą Latvijoje stebi ir Lietuvos tautininkai (12)

delfi.lv nuotr.

delfi.lv nuotr.

Vasario 18 d. Latvijoje prasidėjo referendumas dėl Konstitucijos pataisų, suteikiančių rusų kalbai antrosios valstybinės statusą. Šalies balsavimo apylinkės buvo atidarytos 7 val. ryte  ir veiks iki 22 val. vakaro.

Latvijos Centrinės rinkimų komisija (CRK) praneša, kad pastebėtas didelis rinkėjų aktyvumas. Per 1 val. referendume balsavo 25 200 žmonių, o tai sudaro 1.63 % visų rinkėjų. 12 val. balsavusių skaičius buvo 414 867 žmonės, arba 26,85 %.

Referendumą inicijavo radikali rusakalbių bendrija „Gimtoji kalba“ („Rodnoj jazyk“). Tam, kad referendumas pavyktų, už pataisas turėtų balsuoti 771 350 tūkst. žmonių, tai yra pusė visų balsavimo teisę turinčių Latvijos piliečių. Naujienų agentūros jau apie pietus teigė, kad prie balsadėžių atėjo daugiau rinkėjų nei renkant Seimą per paskutiniuosius rinkimus.

Į Latviją stebėti referendumo išvyko Lietuvos Tautininkų sąjungos delegacija, kurioje yra ir Seimo nariai tautininkai Gintaras Songaila bei Kazimieras Uoka.

Tautininkų sąjungos atstovai  nuvyko į Daugpilį ir Kraslavą. Pasak K. Uokos, šios vietovės buvo pasirinktas todėl, kad būtent čia daugiausiai gyvena rusakalbiai gyventojai.

„Pasirinkome du Rytuose esančius rajonus, tuose rajonuose latvių mažuma, todėl gali kilti pagunda klastoti rezultatus, mes norime padėti mūsų draugams latviams, kaip partijų stebėtojai, kad referendumas vyktų be pažeidimų“, – BNS sakė parlamentaras.

Pasak Tautininkų sąjungos pirmininko G.Songailos, slaviškuose rajonuose nuotaikos nėra džiuginančios. Pavyzdžiui, Kraslavoje, kurioje jis stebi rinkimų eigą, latviai sudaro tik  37,5 procentų visų miesto gyventojų, likusieji – rusai, baltarusiai ir lenkai. Politiko nuomone, panašiai pasiskirstys ir rinkėjų balsai; jo nuomone, du trečdaliai Kraslavos rinkėjai balsuosią už valstybinės kalbos statuso suteikimą rusų kalbai.

Visi 15 tautininkų delegacijos narių stebėti referendumo išvyko, pagal Latvijos įstatymus, gavę Latvijos tautininkų – Nacionalinės vienybės partijos – įgaliojimus.

Kategorijos: Baltų žemėse, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė