Pasveikink Kauno marių regioninį parką (0)

Šįmet Kauno marių regioninis parkas kartu su kitais savo 29 broliais – regioniniais parkais – švęs 20 metų gimtadienį. Per tuos metus stengtasi gamtai dovanoti savo rūpestį, o žmonėms – galimybę ją pažinti. Parko direkcija kviečia nepamiršti gamtos takų, aplankyti dar nematytus ar jau pamėgtus gamtos ir kultūros paveldo objektus, pajusti kuriamąją gamtos galią. Taip pat skelbia konkursą „Pasveikink Kauno marių regioninį parką su gimtadieniu“.

Kai geras oras į gamtą gena: nekurk laužų, kurk meną! Su šiuo šūkiu Kauno marių regioninio parko direkcija skelbia kūrybiškiausią metų akciją „Pasveikink Kauno marių regioninį parką su gimtadieniu“, skirtą regioninių parkų 20 metų sukakčiai paminėti.

Saugomos teritorijos suteikia progą atrasti ir išsaugoti pačias didžiausias gamtos dovanas, kurių vertė neišmatuojama pinigais, kurių nerasime prekybos centrų lentynėlėse, kurių kiekviena unikali ir nepakartojama. Tai retai kur Lietuvoje beaptinkama natūrali pieva, pasidabinusi retų augalų žiedais ir rasos deimantais. Tai šilkiniu rūku prisidengęs ežeras, kurio užpelkėjusiose pakrantės liūliuoja įklimpę berželiai. Tai auksinės atodangos, išgraviruotos urvinių kregždžių ir tulžių lizdų. Tai krištoliniais purslais trykštantys šaltiniai. Visa tai padovanota gamtos.

Ką tu gali padovanoti? Būk originalus ir savo kūryba priblokšk visus! Parašyk laišką karšiui, sukurk lopšinę miegapelei, sueiliuok marių bangavimą, nutapyk Pažaislio ramybę, sukurk šokį smaragdiniam tulžiui, išlankstyk upeliukui laivelį, numegzk piliakalniui kepurę, sukalk šikšnosparniui inkilą…

Dovanų kiekis ir formatas neribotas: laiškas, daina, eilėraštis, piešinys, nuotrauka, šokis, filmukas ir bet kuri kita meninės išraiškos priemonė.

Reikalavimai: svarbu, kad temoje atsispindėtų Kauno marių regioninio parko vertybės, asociacijos, gamtiniai, kultūriniai elementai. Dėl to rekomenduotume susipažinti su parko biologine įvairove, istorija, mitologija, kultūriniu paveldu. Paprasčiausias būdas tai padaryti – sužinoti, pamatyti, paliesti ir pajusti keliaujant po parką, užsukant į Kauno marių regioninio parko lankytojų centrą, kuriame netrukus naujomis formomis suvilios moderni ekspozicija.

Už dovanas bus atsilyginta dovanomis, o rugsėjį būsite pakviesti paskanauti gimtadienio torto.

Dovanas iki rugsėjo 3 d. siųskite, neškite, vežkite:

el.paštu: kaunomariuparkas@gmail.com, adresu: Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno r.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė