„Taikioje“ TJA akcijoje – ir gatvės smurtautojai (1)

Šiųmetinė vasario 16-osios šventė pasižymėjo tuo, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dieną egzistuojant atsiminė ir šiandieninio liberalaus elito pažiba – „tolerantiško jaunimo“ atstovai. Nors ir negavę leidimo tądien marširuoti už gyvūnų teises pagrindinėmis Kauno gatvėmis, jie visgi „surengė kuklią ir taikią akciją“. Kaip pranešė visuomenės informavimo priemonės, „apie trys dešimtys plakatais nešinų jaunuolių prisijungė prie kitos Kaune vykusios akcijos, bei eitynes baigė Karo muziejaus sodelyje“, „Tolerantiško jaunimo asociacijos (TJA) nariai taikiai būriavosi Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje“, ir t.t.

Prieš savo viešąjį pasirodymą jaunieji tolerantai stengėsi pristatyti save kaip platesnių pažiūrų ir konkretesnių veiklos interesų už tautinį jaunimą. „Yra ir kitokio jaunimo. Jaunimo, kuris domisi žaliuoju švietimu, kuris domisi gyvūnų teisėmis, kuris domisi įvairaus stiliaus muzika, kuris studijuoja universitetuose, kuris iš esmės yra toks pats gražus ir toks pats geras jaunimas“, negailėjo šiltų žodžių savo organizacijos nariams TJA Kauno padalinio vadė Sandra Šuliauskaitė. Savo ruožtu kitas akcijos organizatorius Linas Kranauskas buvo žymiai atviresnis, socialiniame tinkle „Facebook“ atskleisdamas, kad istorinė šventės reikšmė jam nerūpi, o rengti protesto akcijas būtent vasario 16-ąją jį skatina tiktai sukilęs sportinis interesas konkuruoti su tais, kurie „okupavo“ šią jo nedominančią šventę.

Ruošdamasis varyti „okupantus“, Kranauskas sukvietė saviškius į TJA Kauno skyriaus biurą gaminti „plakatus, šūkius, transparantus ir kitas vėliavas.“ Tad vasario 16-osios rytą palūkuriavę, kol baigsis mišios, TJA aktyvistai įsiliejo į bendrą miestiečių eiseną, savo pagrindines su homoseksualizmu susijusias idėjas laikinai paslėpę po transparantais, prirašinėtais žodžių apie meilę Lietuvai, gamtai, taip pat rūpinimąsi žmogaus teisėmis bei laisvu žodžiu.

Remdamiesi Tolerantiško jaunimo asociacijos Kauno padalinio vadės žodžiais, žurnalistai pabrėžė išimtinai „taikų“ akcijos pobūdį. Visgi S. Šuliauskaitės diriguojamoje akcijoje buvo pastebėti ir kai kurie asmenys, praeitų metų balandžio 29 dieną prisidėję prie žiauraus išpuolio prieš VDU doktorantą Tadą Kavolį. Paradoksalu, bet toje pačioje vietoje, kurioje prieš metus jaunas mokslininkas taip vadinamų „antifa“ chuliganų buvo užpultas matant daugybei žmonių, spardomas ir daužomas per galvą metaliniu strypu, dabar užpuolikai stovėjo su plakatais, kuriuose buvo užrašyta „Įvairovė – visuomenės pagrindas“.

„15 minučių“ fotografo Eriko Ovčarenko nuotraukoje užfiksuotas su tokiu plakatu stovintis Paulius Čichara iškart po užpuolimo buvo sulaikytas ir šiuo metu laukia nuosprendžio. Šalia stovintis jaunuolis taip pat priklauso užpuolikų kompanijai, tačiau byloje figūruoja kaip liudininkas. Sužalotas doktorantas po patirtų sužalojimų turėjo laikinai nutraukti studijas ir mokslinę veiklą.

Anksčiau dėl narkotikų problemų turėjęs Paulius Čichara tvirtina su armatūros strypais mokslininko nedaužęs – neva tik šiaip dirbdamas statybose juos nešiojasi kuprinėje. Ar buvo atsinešęs juos ir į vasario 16-osios Tolerantiško jaunimo asociacijos akciją, nėra žinoma. Tačiau žurnalistų pranešimai apie akcijos taikų pobūdį šiame kontekste įgauna paguodžiantį atspalvį.

Paulius Čichara namų aplinkoje

Nuotraukoje: Paulius Čichara namų aplinkoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė