Tautinis jaunimas neigia šmeižtą apie patriotines eitynes (17)

Dovydas Kacas nusifotografavo su tautiniu jaunimu

Dovydas Kacas nusifotografavo su tautiniu jaunimu

Reaguodama į dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbtą straipsnį apie tai, kad Vasario 16-osios patriotinių eitynių dalyviai neva bandė nuskriausti profesorių Dovydą Kacą, eitynes organizavusi Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad LTJS rengtos eitynės praėjo be jokių incidentų, buvo ramiai sutiktos kauniečių ir miesto svečių.

„Renginio tvarką prižiūrėję pareigūnai tradiciškai jokių priekaištų dėl organizavimo ir tvarkos užtikrinimo neturėjo. Renginyje dalyvavo apie 1000 žmonių, kurie skandavo įvairius patriotiškus šūkius,  nešė plakatus ir tautines trispalves. Viską užfiksavo eilė žiniasklaidos kamerų,” – rašoma LTJS išplatintame pranešime.

LTJS pranešime taip nurodoma, kad radikaliais pasisakymais garsėjantis žydų tautybės profesorius  D.Kacas eitynių metu „visaip stengėsi išprovokuoti konfliktą, kad tik eisenos dalyviai būtų parodyti kaip agresyviai nusiteikę kriminaliniai elementai.”

LTJS atkreipia dėmesį į tai, kad po eitynių tą pačią dieną internetiniame dienraštyje lrytas.lt pasirodė Nerijaus Povilaičio straipsnis „Profesorius D. Kacas: „Nacionalistų eitynės Vasario 16-ąją – visos Lietuvos gėda“, o kitą dieną – kitas to paties autoriaus straipsnis „Kauno policija apgynė žydų profesorių D. Kacą nuo nacionalistų eitynių dalyvių“.

LTJS teigimu, „Pirmąjame straipsnyje, be neapykanta lietuviškumui sklidinų nepagrįstų kaltinimų, minimas profesorius nemini jokio incidento, tačiau vėliau visi „prisiminė“ apie tariamą užpuolimą, nuo kurio jį išgelbėjo pareigūnai.“

Eitynių organizatoriai paaiškina ir kaip tariamą užpuolimą pavaizduotą įvykį: „Kadangi D.Katzas dalyvavo viešame renginyje, ir be perstojo visus fotografavo savo fotokamera, tai grupė eitynių organizatorių, matydami aiškų bandymą provokuoti eisenos dalyvius, priėjo prie šio asmens ir angliškai paprašė jo nusifotografuoti kartu. Visi nuotraukoje dalyvavę asmenys – Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos vadovaujančias pareigas užimantys nariai, ant kurių pečių ir krito atsakomybė, kad eitynės praeitų kuo gražiau. Todėl kaltinimai bandymu nuskriausti D. Katzą ir jo įžeidinėjimas lietuvių kalba yra grynų gryniausias melas.“

Patriotines eitynes organizavusi LTJS žada savo garbę ginti teisme.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė