Prezidentė D.Grybauskaitė įteikė Nacionalines kultūros ir meno premijas (nuotraukos) (0)

2012 m. Nacionalinių kultūros ir meno premijų įteikimas Prezidentūroje | lrp.lt nuotr.Vasario 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė Nacionalines kultūros ir meno premijas šešiems šalies menininkams, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

„Premijų laureatai – ryškiausi nūdienos kūrėjai, atskleidžiantys mūsų tautos kūrybines galias. Šios galios kūrė šimtmečių istoriją, valstybę ir tapatybę. Net sunkiais valstybingumo laikais kultūra mokė mus laisvės. Tauta gimdė iškilius kūrėjus. Jų padedama kėlėsi ir ėjo. Tikėjo ir išsaugojo savo gyvastį“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, šie menininkai papildė tautos kultūrinį lobyną ir stojosi į vieną gretą su iškiliausiais tautos žmonėmis, kurie visais laikais ugdė būti Lietuvos patriotais, mokė mylėti savo šalį ir didžiuotis ja. Laisvės troškimas ir kūryba sutelkė tautą, atskleidė jos kūrybinį potencialą, sustiprino tikėjimą ir viltį.

Aukščiausios šalies premijos šiemet skirtos:

Kino režisieriui Arūnui Žebriūnui – už kūrybą, klojusią pamatus lietuvių poetiniam kinui, nepakartojama vaizdo kalba visais laikais teigusią aukščiausias humanistines vertybes.

Fotomenininkui Algimantui Aleksandravičiui – už fotografinio portreto atnaujinimą, Lietuvos asmenybių galerijos sukūrimą, už LDK paveldo poetiškus atspindžius.

Muzikologui Vytautui Landsbergiui – už Lietuvoje ir pasaulyje nuosekliai plėtojamą čiurlionianą.

Vizualaus meno kūrėjui Kęstučiui Grigaliūnui – už istorinio laiko atspaudus šiuolaikiniame mene, už skaudžios atminties erdvinį įvaizdinimą.

Rašytojui Henrikui Algiui Čigriejui – už donelaitišką gyvenimo reflekciją šiuolaikinės lyrikos kalba, už žodžio ir etikos dermę.

Dainininkei Astai Krikščiūnaitei – už plataus Lietuvos ir pasaulio muzikos repertuaro intelektualų ir įtaigų įprasminimą, už išskirtinę vokalo kultūrą.

Valstybės vadovė pasveikino šių metų nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus ir padėkojo už jų svarų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius.

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

***

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimo ceremonijoje

Gerbiami Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai, svečiai,
su nacionaline švente Jus! Su Vasario šešioliktąja!

Tai mūsų laisvės ir istorinės atskaitos data. Todėl simboliška, kad šiandien pagerbiame ir sveikiname Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Jūs ryškiausi nūdienos kūrėjai, atskleidžiantys mūsų tautos kūrybines galias. Šios galios kūrė mums šimtmečių istoriją, valstybę ir tapatybę. Net sunkiais valstybingumo netekties laikais kultūra mokė laisvės. Tauta gimdė iškilius kūrėjus. Jų padedama kėlėsi ir ėjo. Tikėjo ir išsaugojo savo gyvastį.

Visi iškilūs tautos žmonės ir dabar su mumis. Įsiklausykime, kaip skamba, kaip atliepia mumyse – Mažvydas, Donelaitis, Daukantas, Baranauskas ir Kudirka. Čiurlionis ir Maironis, kurių metines minime, kurių dvasia ir raiška gyva Jūsų kūryboje. Pildydami tautos kultūrinį lobyną, Jūs, gerbiami laureatai, stojatės vienon greton su jais.

Vasario šešioliktoji – tai praeities ir dabarties jungties diena. Šią dieną anapilin išėjo ir du mūsų tautos patriarchai – Jonas Basanavičius ir Justinas Marcinkevičius. Kūrėjai, su tokia didžia meile lipdę Lietuvą. Kūrėjai, ir šiandien patvirtinantys tą jungtį. Ugdantys mus būti Lietuvos patriotais, mokantys mylėti savo šalį ir didžiuotis ja. Daug ką gyvenime galima išmatuoti, pasverti. Tačiau neišmatuojama laisvė ir kūryba, sutelkianti tautą, atskleidžianti jos kūrybinį potencialą. Kurdami mes įprasminame savo buvimą, savo gyvenimą, savo valstybę. Kūryba sustiprina mūsų tikėjimą ir viltį.

Todėl dėkoju Jums už itin reikšmingą indėlį, puoselėjant Lietuvos kultūrą.

Linkiu stiprybės ir sveikatos. Neišsenkančios kūrybinės energijos ir kūrinių, vertų Lietuvos ir pasaulio dėmesio.

2012-02-16, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė