Lietuvos Prezidentė D.Grybauskaitė: Lietuva yra ten, kur yra bent vienas Lietuvis (0)

D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.Vasario 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje, Vilniuje.

„Šiandien stebėdami mūsų kylančią trispalvę reiškiame dėkingumą tiems, kurie šaltą vasario šešioliktąją pavertė vilties pradžia. Dvidešimt signatarų, už kurių stovėjo dar daugiau drąsių tėvynės patriotų, paskelbė atkuriantys Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Jie įkvėpė vėlesnes kartas branginti laisvę ir už ją kovoti”, – kalbėjo šalies vadovė.

Valstybės vadovė kvietė tautiečius iš Nepriklausomybės akto ir stipriomis vertybėmis grįstų to laikmečio įvykių pasimokyti principingumo, atsakomybės ir vienybės.

Šalies vadovė paragino principingai, neieškant kompromisų kovoje su korupcija, klanų savivale, nepagarba žmogui, įstatymui ar valstybei, atsakingai žvelgti į savo šalies valdymą ir ateitį.

Pasak šalies vadovės, darbas ar gyvenimas svetur neturi trukdyti visiems vieningai dirbti savo tėvynės labui, nes Lietuva yra ten, kur yra bent vienas lietuvis: „Užtikrinkime, kad atstumai ar skirtumai netrukdytų visiems stengtis dėl savo šalies. Dirbkime kartu”, – aikštėje susirinkusiesiems kalbėjo Prezidentė.

Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad turtinga ir didi Lietuvos istorija gali tapti ramsčiu ir įkvėpimo šaltiniu kiekvienam, ieškančiam sprendimų ateities darbuose.

Vasario 16-osios iškilmes vainikuos Prezidentės globojamas koncertas Nacionalinėje filharmonijoje, kuriame pirmąkart bus atliekami kompozitoriaus Lino Rimšos specialiai Vasario 16-ajai sukurti kūriniai. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos talentingiems jauniesiems muzikams remti.

***

Visa Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje

Brangūs Lietuvos žmonės,

Šiandien stebėdami mūsų kylančią trispalvę reiškiame dėkingumą tiems, kurie šaltą vasario šešioliktąją pavertė vilties pradžia. Dvidešimt signatarų, už kurių stovėjo dar daugiau drąsių tėvynės patriotų, paskelbė atkuriantys Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Jie įkvėpė vėlesnes kartas branginti laisvę ir už ją kovoti.

Mes turim nepriklausomybės aktą, kaip tų dienų įrodymą. Kaip mažos tautos laimėjimų pradžią. Tačiau kartu mes turim daug daugiau. Todėl žvelgdami praeitin, pasimokykime.

Pasimokykime principingumo. 1918 metais Lietuva gimė iš bekompromisio valios akto. Mūsų valstybės kūrėjai pasirinko tik visišką nepriklausomybę.

Pasirinko nedaryti jokių išimčių sprendžiant valstybei gyvybiškai svarbius klausimus. Būtent taip turime elgtis ir mes. Jokių kompromisų korupcijai, klanų savivalei, nepagarbai žmogui, įstatymui ar valstybei.

Pasimokykime atsakomybės. Visa tuometinė Lietuvos šviesuomenė susivienijo bendro tikslo vardan. Tų, kurie anuomet nerado noro, laiko ar galimybių prisidėti prie Lietuvos reikalo, vardus užpustė istorijos dulkės.

Tad būkime ir mes atsakingi už savo šalies valdymą ir ateitį. Dalyvaukime valstybės reikaluose, neleiskime abejingumui tvarkytis mūsų šalyje. Prisiminkime ir lygiai prieš metus išėjusio mūsų poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius „tėvynę reikia visą laiką. Lipdyt ir kurti. Kurti ir lipdyt”.

Pasimokykime vienybės. Daugelis signatarų, kaip ir dauguma tuometinių lietuvių inteligentų, mokslus baigė ne Lietuvoje. Dalis jų dirbo svetur. Tačiau tai nesutrukdė jiems kartu dirbti savo tėvynės labui. Šiandien Lietuva yra ten, kur yra bent vienas Lietuvis. Užtikrinkime, kad ir dabar atstumai ar skirtumai netrukdytų visiems stengtis dėl savo šalies. Dirbkime kartu.

Brangūs Lietuvos žmonės,

turime turtingą ir didžią istoriją, į kurią kiekvienas galime atsiremti, ieškodami sprendimų ateičiai. Te mūsų valstybės kūrėjų patriotizmo ir pilietiškumo dvasia įkvepia mus branginti Lietuvą savo darbuose.

Su švente mus visus!

2012-02-16, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė