Nepaisant TS-LKD bandymų sutrukdyti, Registrų centre įregistruota Tautininkų sąjunga (6)

Lietuvos Nepriklausomybės dienos išvakarėse Registrų centras oficialiai įregistravo Tautininkų sąjungą. Tai padaryta Teisingumo ministerijai patikrinus partijos steigimo dokumentus ir patvirtinus juos kaip atitinkančius įstatymo reikalavimus.

Kaip pažymėjo Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, „vykstant registravimo procedūroms Teisingumo ministerijoje, TS-LKD vadovybė mėgino sustabdyti šį procesą, rašė Teisingumo ministerijai protesto laišką, esą mes neturime teisės į tautininkų vardą, kėlė ir visokias kitas keistas problemas dėl Tautininkų frakcijos atsiskyrimo nuo TS-LKD“.

Kaip žinia, TS-LKD Tautininkų frakcija dar praėjusių metų birželio 19 d. kvalifikuota balsų dauguma nutarė sustabdyti savo veiklą šioje partijoje po to, kai tuometinį Tautininkų frakcijos pirmininką Gintarą Songailą trys TS-LKD Priežiūros komiteto nariai pašalino iš partijos už priešinimąsi koalicijai Vilniaus miesto taryboje su vadinamuoju lenkų ir rusų „Tomaševskio bloku“. TS-LKD Priežiūros komitetas po šio tautininkų sprendimo paskelbė, esą Tautininkų frakcijos sprendimas buvo neteisėtas. TS-LKD kurį laiką skelbė, iš TS-LKD esą traukiasi tik kelios dešimtys tautininkų, atkūrė fiktyvią Tautininkų frakciją savo partijos viduje, užgrobė Tautininkų sąjungos interneto svetainę.

2011 m. gruodžio 17 d. Vilniuje įvykęs Tautininkų sąjungos steigiamasis suvažiavimas, kuriame tiesiogiai ir per atstovus dalyvavo 1617 steigėjų, paskelbė apie Tautininkų sąjungos atkūrimą. Šiuo metu Tautininku sąjungoje yra jau apie 2000 narių. G. Songaila tikisi, kad iki rudens jų skaičius išaugs iki 3000.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė