Lietuvos radijo kultūros laidoms – 2012-ųjų Bičiulių premija (0)

Už dėmesį verstinei literatūrai ir vertėjų darbui Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga šiemet pagerbė Lietuvos radijo kultūros laidų redakciją. Jai skiriama 2012-ųjų Bičiulių premija.

Literatūros vertėjų sąjunga džiaugiasi, kad Jolantos Kryževičienės kuruojamos Lietuvos radijo kultūros laidos kviečia klausytojus domėtis kultūriniu gyvenimu, diskutuoti su kultūros veikėjais, atkreipia dėmesį į svarbius šių dienų kultūros reiškinius ir procesus, analizuoja jos politiką ir opiausias problemas.

Gerai verstinei literatūrai eterio laiko nuolat skiria „Kultūros savaitė“ ir „Literatūros akiračiai“. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ypač džiaugiasi bendradarbiavimu su Lietuvos radijo „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ ir jos rengėjais – Karina Metrikyte, Alma Valantiniene, Laima Ragėniene ir Viktoru Paulavičiumi. „Ryto allegro“ aktyviai prisideda prie Metų verstinės knygos rinkimų įdomiais pokalbiais su knygų vertėjais.

Bičiulių premiją Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skiria asmeniui arba organizacijai, per pastaruosius vienerius metus ypač nusipelniusiems meniniam vertimui ir vertėjo profesijai – kritikui, žurnalistui, redaktoriui, pedagogui, bibliotekininkui ar bibliotekai, kalbininkui, leidyklai ar leidėjui ir pan. Premijos tikslas – įvertinti laureato darbą ir indėlį puoselėjant ir garsinant literatūros vertimo meną.

Pirmuoju Bičiulių premijos laureatu 2007 m. paskelbtas žurnalas „Gimtoji kalba“, 2008 m. – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir žurnalas „Rubinaitis“, 2009 m. – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, 2010 m. – kalbininkė Rita Miliūnaitė, 2011 m. – literatūrologė Dalia Zabielaitė.

Lietuvos radijo kultūros laidų kūrėjai bus apdovanoti atminimo dovana – skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta skulptūrėle – ir diplomu. Jie bus įteikti per Vilniaus knygų mugę 2012 m. vasario 25 d., šeštadienį, 17 val. „Litexpo“ rūmų Rašytojų kampe. Maloniai kviečiame!

Kategorijos: Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė