Kviečia H.Kebeikio nuotraukų ir atvirlaiškių paroda „Tiltai per Nerį“ (0)

Vilijampolės tiltas |nuotr. H.Kebeikio

Vilijampolės tiltas |nuotr. H.Kebeikio

Vilniaus centriniame pašte veikia žymaus filatelisto Henriko Kebeikio nuotraukų ir atvirlaiškių paroda „Tiltai per Nerį“. Iš viso parodoje eksponuojama beveik pusė tūkstančio nuotraukų ir atvirlaiškių.

Parodos lankytojai eksponatuose galės suskaičiuoti daugiau nei 60 skirtingų, įvairiais istoriniais laikotarpiais veikusių Neries tiltų. Seniausias parodos eksponatas – 1861 metais daryta nuotrauka, kurioje įamžinta 1750-aisiais tapytas paveikslas „Tiltas per Vilnelę“.

Kolekciją sudaro ne tik lietuviški atvirlaiškiai ir nuotraukos. Joje galima išvysti ir Lenkijoje, Vokietijoje, kitose šalyse spausdintų darbų.

Tai jau antroji filatelisto H. Kebeikio paroda Vilniaus centriniame pašte. Praėjusių metų pabaigoje pašte buvo eksponuojama Didžiuoju aukso medaliu Baltarusijoje vykusiame tarptautiniame filatelijos konkurse įvertinta paroda „Lietuvos pašto tarifai 1990–1996“.

H. Kebeikis pašto ženklus renka jau pusę amžiaus – nuo 1961 metų. Atvirukus, kuriuose įamžinti įvairūs tiltai, H. Kebeikis pradėjo rinkti 1963-iaisiais, baigęs Kauno politechnikos institutą. Šis pomėgis sustiprėjo 1967 metais, kai jam teko vadovauti Alytaus A.Juozapavičiaus ir Kaniūkų tiltų rekonstrukcijos darbams.

Iš viso už savo sukauptas kolekcijas H. Kebeikis įvairiose pasaulio šalyse yra gavęs per 80 apdovanojimų.

Paroda „Tiltai per Nerį“ Vilniaus centriniame pašte veiks iki kovo 24 dienos.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė