Internetinėje apklausoje kyla konservatorių, liberalų, socdemų ir tautininkų populiarumas (5)

Lietuvos partijosVasario 1-7 dienomis dienraštis „Lietuvos rytas“ vykdė eilinę „Veidaknygės“ („Facebook“) socialinio tinklo dalyvių apklausą. Nors apklausoje dalyvavo pustrečio karto daugiau dalyvių, nei sausio mėnesį (2506), lyderių sąrašas iš esmės nepasikeitė.

Didžiausi pokyčiai – pirmoje reitingų lentelės vietoje. Dienraščio skelbiamais duomenimis šį kartą į pirmą vietą iškilo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, vietoj buvusių 15 proc. surinkusi 24 proc. interneto vartotojų balsų, o sausio mėnesį į pirmą vietą išsiveržusi Darbo partija buvo nustumta į ketvirtą vietą (jos rėmėjų sumažėjo nuo 23 iki 12 proc.).

Padidėjo ir kitų pirmaujančių partijų rėmėjų skaičius. Antrą vietą užėmęs Liberalų sąjūdis surinko 19 proc. balsų (sausio mėn. – 15 proc.), Lietuvos socialdemokratų partija – 12 proc. (vietoj ankstesnių 6 proc.). Dar sausio apklausoje į lyderių tarpą išsiveržusi Tautininkų sąjunga irgi gerina savo rezultatą nuo buvusių 9 iki dabar surinktų 11 procentų.

Iš lyderių sąrašo iškrito Liberalų ir centro sąjunga (jos rėmėjų sumažėjo nuo 6 iki 4 proc.), užleisdama vietą Artūro Zuoko Sąjungai „Taip“, kuri savo rėmėjų gretas padidino nuo 4 iki 6 proc. Nuo 5 iki 2 proc. krito ir Lietuvos socialdemokratų sąjungos populiarumas. Tuo tartu parlamentinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ vis nepavyksta į save atkreipti internautų dėmesio: ir sausį, ir vasarį už ją būtų balsavę tik 4 proc. respondentų.

Kitą panašią apklausą „Lietuvos rytas“ ketina vykdyti kovo pradžioje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė