Grupė Lietuvos Seimo narių paragino Latvijos lietuvius balsuoti prieš antrosios valstybinės kalbos įvedimą (8)

K.Vanago nuotr.Šiandien, vasario 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo parlamentinė grupė „Už latvių ir lietuvių vienybę“ išplatino viešą kreipimąsi lietuvių ir latvių kalbomis „Dėl vasario 18d. referendumo Latvijos Respublikoje“. Kreipimesi lietuvių kilmės Latvijos piliečiai raginami balsuoti prieš antrosios valstybinės kalbos įvedimą Latvijoje.

„Kviečiame visus lietuvių kilmės Latvijos piliečius būti solidariems su latvių tautos ir valstybės gyvybiniais interesais ir referendume pasisakyti „prieš“ antrąją valstybinę kalbą Latvijoje bei skatinti kitus, atsakomybę jaučiančius piliečius pasielgti taip pat“, – rašoma kreipimesi.

Kreipimosi autoriai teigia, kad referendumo dėl rusų kalbos pripažinimo valstybine Latvijos kalba sumanytojai kėsinasi į Latvijos valstybingumo pagrindus, kelia pavojų latvių nacionalinei kultūrai ir siekia supriešinti Latvijos piliečius.

Kreipimąsi pasirašė 12 Seimo narių: Gintaras Songaila (Seimo parlamentinės grupės „Už latvių ir lietuvių vienybę“ pirmininkas), Vida Marija Čigriejienė, Julius Dautartas, Laimontas Dinius, Algis Kazulėnas, Rytas Kupčinskas,  Gediminas Navaitis, Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Rimantas Smetona, Kazimieras Uoka, Justinas Urbanavičius, Valdemaras Valkiūnas.

Kreipimasis latvių kalba išplatintas Latvijos BNS, Latvijos radijui, laikraščiams „Latvijas avīze“, „Diena“, Latvijos DELFI, Latvijos URM.

Visuotinis referendumas, kuriame bus klausiama Latvijos piliečių nuomonės dėl siūlymo suteikti valstybinės kalbos statusą rusų kalbai Latvijoje vyks vasario 18d.

Kad Latvijos konstitucijos pataisos įsigaliotų, referendume už jas turėtų balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkėjų. Mažai kas abejoja, kad siūlomos konstitucijos pataisos bus atmestos, tačiau yra baiminamasi, kad tai dar labiau suskaldys Latvijos visuomenę. Apie vienas trečdalis Latvijos gyventojų iš 2 mln. yra rusakalbiai.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė