Laukia atsinaujinęs Kretingos žiemos sodas (0)

Kretingos muziejaus nuotr.

Kretingos muziejaus nuotr.

Kretingos muziejaus darbuotojai džiaugiasi, kad per žiemos sodo rekonstrukciją nežuvo nė vienas vertingas augalas. Vykstant darbams sodas nebuvo uždarytas, tačiau tik dabar jis vėl sutvisko visu grožiu, praneša LTV „Panorama“.

Žiemos sodo rekonstrukcija pradėta pernai vasarą. Pakeista šildymo sistema, elektros instaliacija, dalis stiklo paketų. Žiemos sodas sutraukia daugiausiai lankytojų, o ir tokio dydžio augalų niekur neišneši. Todėl muziejaus vadovai nutarė net vykstant darbams sodo neuždaryti.

„Praėjusią vasarą muziejų buvom uždarę gal tik 2–3 dienas. Lankytojai galėjo pamatyti ir susipažinti, kaip vyksta darbai ir kaip mes tuos augalus apgaubę ir juos saugom“, – teigė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

O tai nebuvo lengva – visi vijokliai, lianos buvo nukabinti ir sukritę į krūvą, nuolat tvyrojo dulkių debesys, tačiau nežuvo nė vienas vertingas augalas.

„Žuvo, galima sakyti, iš tų smulkesnių, tų nereikšmingų augalų, kokios margenės, bet jie yra greitai atauginami, greitai padauginami. O iš tų didesniųjų, kurie yra dideli, gražūs augalai, tikrai nė vienas nežuvo ir niekas nesunyko“, – tikino žiemos sodo vyr. specialistė-agronomė Eleonora Ranciuvienė.

Net bananas subrandino nemažą kekę vaisių. Tiesa, bananiukų šiemet – maždaug perpus mažiau nei geriausio derliaus laikais.

„Šiais metais mūsų bananas pražydėjo nelabai palankiu metu – jau rudenį. O jiems reikalinga ir šviesa, ir šiluma, bet, kaip matote, vaisių yra – užaugino apie 60 bananiukų, tik kad nepasisekė prinokinti“, – apgailestavo E. Ranciuvienė.

Restauratoriai darbus tęsia rytiniame rūmų korpuse, baigti juos turėtų vasarą. O muziejaus direktorės galvoje jau kirba du nauji projektai – ketinama renovuoti dvaro ūkvedžio namą ir parke atstatyti bent vieną šiltnamį, kuriame planuojama įkurdinti tradicinių amatų centrą. Jis, tikimasi, lankytojams bus itin patrauklus.

„Bandysime šitam pastate sumūryti autentišką krosnį – kepsim duoną ir pyragus, suksime kastinį – vieną iš tautinio paveldo produktų. Taip pat įkurdinsim drožėją, audėją, kuri aus, stakles“, – planais dalinosi V. Kanapkienė.

Kretingos muziejų pernai aplankė beveik 80 tūkstančių žmonių. Įgyvendinus visus planus, lankytojų tikimasi sulaukti maždaug dvigubai daugiau.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė