Rotavirusas labiausiai mėgsta šaltį (0)

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija. Sergamumas rotavirusu ypač pakyla šaltuoju metų laiku. Lietuvoje sergamumo padidėjimas rotavirusine infekcija kasmet stebimas gruodžio – balandžio mėnesiais. Dažniausiai registruojami pavieniai infekcijų atvejai, nors sezoninio infekcijos plitimo metu pasitaiko ir protrūkių šeimose bei vaikų kolektyvuose.

Dažniausiai rotavirusų sukelta infekcija serga jaunesni nei 5 metų amžiaus vaikai. Lietuvoje didžiausi sergamumo rotavirusu rodikliai yra vaikų iki 2 metų amžiaus grupėje. Sunkiausiomis ligos formomis pirmą kartą serga 3–35 mėnesių kūdikiai ir vaikai. Nors ir rečiau, rotavirusu gali sirgti ir suaugusieji, senyvo amžiaus žmonės, kurių nusilpusi imuninė sistema.

Liga pasireiškia temperatūra, vėmimu, viduriavimu ir pilvo skausmais. Neretai vemiama labai intensyviai, o viduriuojama net iki 10–20 kartų per dieną. Rotavirusas ypač pavojingas mažiems vaikams dėl skysčių netekimo organizme. Todėl susirgus vaikui, rekomenduojama nedelsiant kreiptis pagalbos į medikus.

Patikimiausia specifinė rotavirusinės infekcijos profilaktika – skiepai, nespecifinė profilaktikos priemonė, galinti sumažinti rotavirusų plitimą vaikų kolektyvuose ir šeimose, – asmens higiena.

Ką reikėtų žinoti kiekvienam mūsų apie rotavirusą?

• ikimokyklinio amžiaus vaikai labai imlūs rotavirusinei infekcijai, todėl ji lengvai plinta kolektyvuose. Jei vaikas suviduriavo, ėmė vemti, patariama jo neleisti į darželį ar kitus vaikų susibūrimus. Sergantysis virusus išskiria vidutiniškai 7 dienas, todėl jo į kolektyvą nereikėtų leisti, kol yra ligos simptomų bei dar kelias dienas po to;

• ligoniui namuose reikėtų paskirti atskirą kambarį ar jo dalį. Kambarį, kuriame guli ligonis, būtina gerai vėdinti. Sergančiojo slaugai patartina naudoti kuo daugiau vienkartinių slaugos priemonių;

• tualetą ir ligonio kambarį reikia valyti atskirais įrankiais, šluostėmis, naudojant chloro turinčias dezinfekcines medžiagas;

• patartina saugiai šalinti sergančiojo kūdikio sauskelnes, atskirai laikyti ir skalbti nešvarius ligonio rankšluosčius, baltinius. Juos reikėtų 15 minučių pavirinti su skalbimo milteliais. Išdžiovintus skalbinius būtina gerai išlyginti karšta laidyne.

Kategorijos: Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė