Lietuvos Romuvos atstovai Indijoje diskutuos apie pasaulio pusiausvyrą (9)

Jonas ir Inija Trinkūnai su Džaipuro savanoriais 2011 m. | Alkas.lt nuotr.

Jonas ir Inija Trinkūnai su Džaipuro savanoriais 2011 m. | Alkas.lt nuotr.

Vasario 11 d. Lietuvos Romuvos Krivis Jonas Trinkūnas ir vaidilė Inija Trinkūnienė išvyko į dvasinę kelionę po Indiją. Inija ir Jonas Trinkūnai iš Delio žada traukti link Indijos rytų pakrantės, aplankyti šventą Puri miestą, pakeliauti Bengalijos pakrante iki Kalkutos, paskui vykti į  Haridvarą, esantį prie Gangos upės, Himalajų priekalnėse.

Haridvare kovo 3-7 d. vyks tarptautinė tradicinių kultūrų atstovų konferencija „Rūpestis pasaulio pusiausvyra“ („Nourishing the Balance of the Universe“).

Šią  konferenciją rengia Tarptautinis kultūrų studijų centras (International Center for Cultural Studies – ICCS). Tokios ICCS konferencijos rengiamos kas treji metai. Tai svarbi indų iniciatyva, siekianti sujungti, suvienyti pasaulio etninių kultūrų žmones. Neliko  nepastebėta ir Lietuva.

1997 metais Vilniuje susirinkę etninių religijų atstovai įsteigė Pasaulio etninių religijų kongresą (World Congres of Ethnic Religion – WCER). Indai užmezgė ryšius su WCER ir 2003 metais surengė WCER konferenciją Mumbajuje. Taip prasidėjo abiejų organizacijų – ICCS ir WCER – bendradarbiavimas, kuriame aiškiai vyravo indai. 2006  metais ICCS konferencija vyko Džaipure, 2009 metais – Nagpure. Kiekviena konferencija yra skirta nagrinėti konkrečiai temai, kurią dalyviai aptaria remdamiesi savo pasaulėžiūra ir savo tradicijomis.

Krivis Jonas Trinkūnas Pasaulio religijų kongrese Nagpure, Indijoje 2009 m. | Alkas.lt nuotr.

Krivis Jonas Trinkūnas Pasaulio religijų kongrese Nagpure, Indijoje 2009 m. | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos Romuva kiekvieną kartą buvo kviečiama dalyvauti rengiamose konferencijose. Lietuvių pasirodymas susilaukdavo ypatingo dėmesio. Jau pirmoje ICCS konferencijoje buvo išplatintas lietuvių atsivežtas svarbus dokumentas – „Lietuvių etninės kultūros globos įstatymas“,  priimtas Lietuvos Seimo 1999 metais. Įstatymo tekstas sudomino konferencijos dalyvius – įvairių pasaulio šalių etninių kultūrų atstovus. Lietuviai ir latviai stebino konferencijos dalyvius savo tradicinėmis dainomis bei šokiais.

Pasaulio religijų kongresas Nagpure, Indijoje 2009 m. | Alkas.lt nuotr.

Pasaulio religijų kongresas Nagpure, Indijoje 2009 m. | Alkas.lt nuotr.

Prieš tris metus, siekdami išsaugoti kultūrinį paveldą ir jį aktualizuoti, indai įkurė Pasaulio senųjų tradicijų ir kultūros paveldo tyrimo institutą – Research Institute for World Ancient Traditions and Cultural Heritage (RIWATCH).

Lietuvoje šį institutą atstovauti buvo įgaliota Lietuvos Romuvos bendrija. Bendradarbiaudamas su Lietuvos Romuva šis institutas 2013 metams skyrė stipendijas lietuvių ir indų kultūrų sąveikų tyrimams šiems romuviams mokslininkams: etnomuzikologui Eirimui Veličkai bei etnologui Vytautui Tumėnui. Pagal šio indų instituto programą į Indiją studijuoti išvyko romuvis Vilniaus universiteto bakalauras filosofas Ignas Šatkauskas. Mėnesį laiko jis studijuos RIWATCH centre Nagpure.

Šių metų konferencijoje Haridvare be Inijos ir Jono Trinkūnų dalyvaus dar trys Lietuvos Romuvos atstovai. Alkas.lt ketina slkelbti reportažus iš romuvių kelionės po Indiją ir iš konferencijos.

Kategorijos: Kelionės, Religija, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė