Iškilmingai atidarytas tarptautinis Berlyno kino festivalis „Berlinale“ (video) (0)

Vasario 9 d. vakare buvo oficialiai atidarytas 11 dienų truksiantis 62-asis Tarptautinis Berlyno kino festivalis „Berlinale“, kurio prestižinėje Europos filmų mugėje antrus metus iš eilės bus pristatomas ir lietuviškas kinas.

Tarptautinis Berlyno kino festivalis „Berlinale“ yra vienas seniausių ir reikšmingiausių kino renginių Europoje ir pasaulyje.

Šiemet festivalis buvo atidarytas prancūzų režisieriaus Žako Benua (Benoit Jacqout)  filmu „Sudie, karaliene“ (Les Adieux a la reine) apie lesbietiškas aistras Didžiosios prancūzų revoliucijos išvakarėse.

Prieš prasidedant filmui  garbingi festivalio svečiai pasirodė ant raudonu kilimu padengto žvaigždžių tako. Svarbiausiais ceremonijos svečiais tapo filmo  „Sudie, karaliene“ aktorės Dajana Kriuger, Virdžini Leduaien ir Lea Seidu. Tarp garbingų festivalio svečių atidaryme nepasirodė amerikiečių aktorė Meril Stryp (Meryl Streep). Ji pažadėjo atvykti kiek vėliau į  apdovanojimo ceremoniją kai jai už viso gyvenimo nuopelnus bus įteiktas garbingasis festivalio „Auksinio lokio“ apdovanojimas. M.Stryp yra vienintelė iš anksto žinoma Auksinio lokio laureatė.

Berlinale | young-germany nuotr.

Berlinale | young-germany nuotr.

Berlyno kino forumas savo svarba prilygsta Kanų ir Venecijos kino festivaliams ir yra laikomas pačiu stambiausiu ir prestižiškiausių visame kino pasaulyje. Paprastai Berlinaleje parodoma apie 400 filmų, šį kuriuos parduodama apie 300 000 bilietų.

Pagrindiniu festivalio apdovanojimu yra „Auksinis lokys“. Lokys yra Berlyno simbolis.

 „Auksinį lokį“ gauna geriausias pagrindinio konkurso filmas, o nuo 2007 metų jis teikiamas ir už geriausią trumpametražį filmą.

„Sidabrinį lokį“ gauna žiuri gran-pri nominacijų nugalėtojai: „geriausias režisierius“, „geriausias aktorius“, „geriausia aktorė“, „geriausias scenarijus“, atskiras prizas skiriamas už pasiekimus meno srityje, o už kino filmą „atveriantį naujas kino meno kryptis“ įteikiama  Alfredo Bauerio premija.

Nuo 1987 metų teikiamas specialus žiūrovų simpatijų apdovanojimas ir prizas „Teddi“ už „geriausią filmą apie seksualines mažumas“. Taip pat yra įsteigtas apdovanojimas už geriausią debiutinį filmą ir dar daug kitų apdovanojimų.

Berlinale 2012, treileris:

httpv://youtu.be/ShXUnl8ihyw

Lietuvai Berlynalėje, deja, atstovaus tik nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius, kurio filmas „Draudžiami jausmai“ bus rodomas eksperimentinių filmų programoje „Forum Expanded“.

Galime pasiguosti tik tuo, kad festivalio metu veiksiančioje jaunųjų talentų stovykloje iš žymiausių kino kūrėjų mokysis ir trys lietuviai, o vasario 12-14 d. vyksiančioje Europos kino mugėje European Film Market (EFM), vienas svarbiausių ir didžiausių šio pobūdžio renginių ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, mūsų šalies kino produkciją pristatys specialus Lietuvos kino stendas bei Lietuvos kino verslo atstovai.

Šiemet Lietuvą atstovaus 26 organizacijos, o Europos filmų mugės organizatoriai paskelbė, kad iš viso sulaukė 6900 dalyvių iš 90 šalių. Mugėje šalys ir kino kompanijos pristatys savo produkciją ir paslaugas bei specialiose filmų peržiūrose, rengs neformalaus pobūdžio susitikimus bei priėmimus. Festivalio metu vyks profesionalams skirti renginiai, mokymai, diskusijos, konkursai. Lietuva nacionalinį kino stendą šioje mugėje pristato nuo 2011 metų. Praėjusiais metais stende dalyvavo 27 Lietuvos kino industrijos įmonės bei organizacijos.

Berlinale 2012Nacionalinis Lietuvos kino stendas šiemet pasaulio kino industrijos atstovus pasitiks šūkiu „Viskas įmanoma”. Stendo interjeras ir jo apšvietimas įrengtas itin moderniai, siekiant sudaryti pažangios kino srityje šalies įspūdį.

3 dideliuose ekranuose bus pristatomos Lietuvos kino naujienos: šalyje sukurti nauji filmai, įvykę festivaliai ir kt. Taip pat planuojami ir oficialūs renginiai bei daugybė neformalių renginių bei susitikimų.

Dominykas Širvinskas, „MEDIA Desk Lietuva“ biuro vadovas, teigia, kad Lietuvos kinui, aktyviai žengiančiam į tarptautines rinkas ir siekiančiam pritraukti užsienio kino kūrėjus kurti mūsų šalyje, dalyvavimas tokiose mugėse yra gyvybiškai svarbus.

Jo teigimu, Lietuvos kinui 2011-ieji buvo tarsi lūžio metai. ,,Priimtas LR kino įstatymo pakeitimo įstatymas, įsteigtas Vilniaus kino biuras, pirmą kartą lietuviškas filmas (,,Tadas Blinda. Pradžia” rež. D.Ulvydas) pasiekė visus lankomumo ir pajamų rekordus. Reikia apie tai papasakoti kolegoms užsienyje ir dar kartą jiems priminti, kad mūsų šalyje yra visos sąlygos profesionalaus kino kūrimui,” – sakė D.Širvinskas.

Nacionalinį Lietuvos kino stendą finansuoja ir organizuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, VšĮ ,,Versli Lietuva”, ,,MEDIA Desk Lietuva” biuras ir Nepriklausomų prodiuserių asociacija.

Belieka tikėtis, kad ateityje Lietuva pasireikš ne tik festivalio kinoverslo turguje, bet ir pagrindinėje festivalio programoje su nominacijų ir pagrindinių apdovanojimų vertais  filmais.

Kategorijos: Menas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė