Festivalis Paryžiuje ,,Kelionė į Lietuvą‘‘ (Voyage en Lituanie) (3)

Artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, Lietuvos ambasada Prancūzijoje pradėjo Lietuvos kultūrą pristatančių renginių ciklą „Kelionė į Lietuvą“.

Vasario 9 d. Prancūzijos kultūros ministerijoje Lietuvos ir Prancūzijos kultūros ministrai Arūnas Gelūnas ir Frederikas Miteranas (Frederic Mitterrand) kultūros visuomenei, diplomatams bei žurnalistams pristatė Lietuvos kultūros festivalį (,,Kelionė į Lietuvą‘‘ (Voyage en Lituanie) bei jo renginius. Tą dieną prancūzams buvo parodytas (ir ne tik) Lietuvos kulinarinis paveldas.

Festivalio programoje – Lietuvos nacionaliniame muziejuje (LNM) saugomų istorinių žemėlapių bei fotografijų, tapybos, fotografijos, video darbų parodos, knygų pristatymai ir skaitymai, Jono Meko ir Šarūno Barto filmų retrospektyvos; Lietuvos ir Prancūzijos kultūras siejantiems mokslininkams bei menininkams O.Milašiui, A.J.Greimui, J.Baltrušaičiui, E. Levinui skirti seminarai ir kolokviumai, menininkų bei moksleivių mainų programos Paryžiuje ir Vilniuje ir kita.

Numatoma, kad ruošiantis Lietuvos pirmininkavimui ES, Lietuvos ir Prancūzijos kultūriniai mainai tęsis ir kitąmet – 2013 Lietuvos dailės muziejuje bus surengta Žano Antuano Vato (Jean Antoine Watteau) graviūrų paroda iš Luvro muziejaus fondų.

Festivalis ,,Kelionė į Lietuvą‘‘ sumanytas ir suderintas Kultūros ministrų A. Gelūno ir F. Mitterrando susitikimo praėjusių metų pabaigoje metu, kaip vienas iš renginių, ruošiantis Lietuvos pirmininkavimui ES.

Kategorijos: Kultūros politika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė