Gudijos prezidentas A.Lukašenka mokslininkus ragino ieškoti baltarusių slaviškų šaknų (11)

Vasario 7 d. Gudijos prezidentas Aleksandras Lukašenka iškilmingai įteikdamas daktaro diplomus ir profesoriaus atestatus mokslo ir švietimo institucijų darbuotojams ragino mokslininkus neužmiršti ieškoti baltarusių slaviškų šaknų, pranešė portalas interfax.by.

„Mokslo srityje nesiliauna bandymai užmiršti nugramzdinti užmarštin baltarusių tautos slaviškas šaknis, mūsų praeitį ištirpdyti Lenkijos ir Lietuvos istorijoje“, – sakė A.Lukašenka.

Tačiau A.Lukašenka pastebėjo, kad humanitarai yra parašę ir gerų darbų. Kaip pavyzdį jis paminėjo Bresto universiteto katedros vedėjo Aliaksandro Vabiščevičiaus daktaro disertaciją „Apie baltarusių kovą išsaugoti kultūrinį savitumą valdant Lenkijai 1920-1930 metais“.

Jis taip pat gerai įvertino Baltarusijos valstybinio universiteto docentės Jelenos Surkovos darbą „Apie mūsų protėvių kalbos senąsias slaviškas ištakas“.

A.Lukašenka teigė, kad „ekonomistai, sociologai, politologai kol kas nesugebėjo tinkamai įvertinti tokį unikalų reiškinį, koks yra šiuolaikinė baltarusių visuomenė“.

A.Lukašenka neslėpė, kad visos šios studijos yra reikalingos propagandai: „Mokslininkai humanitarai nesusidoroja su uždaviniu rimtai moksliškai paremti ideologiją ir darbą su gyventojais. Mūsų oponentai, visų pirma Vakaruose, naudojasi vis įmantresnėmis politinėmis technologijomis, o mokslininkai nepajėgia pasiūlyti efektyvių metodų kuriuos galima būtų tam priešpastatyti“, – priekaištavo A.Lukašenka.

Tuo pačiu A.Lukašanka aštriai kritikavo Gudijos Mokslų Akademijos (MA) veiklą pabrėždamas, kad mokslas turi orientuotis daugiau į praktinio pobūdžio taikomąją vertę turinčius tyrimus ir grasino, kad jei nebus šia linkme optimizuota mokslinė veikla tai jis nurėšiąs MA veiklai skiriamą finansavimą.

Kategorijos: Baltų žemėse, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė