Profesorius A.Eidintas pristatys savo knygą „Antanas Smetona ir jo aplinka“ (0)

Prof. Alfonsas Eidintas | fotomontažas pagal istorineprezidentura.lt nuotr.

Prof. Alfonsas Eidintas

Šiandien, vasario 8 d. 17 val. Vilniuje Signatarų namuose (Pilies g. 26) istorikas ir diplomatas prof. Alfonsas Eidintas pristatys savo knygą „Antanas Smetona ir jo aplinka“.

Naujoje knygoje apie prezidentą Antaną Smetoną autorius daugiausia dėmesio skiria lietuvių tautos atgimimui ir nepriklausomos Lietuvos valstybės sukūrimui XX amžiuje, jos raidai. Kas padėjo Antanui Smetonai du kartus būnant Lietuvos prezidentu, su kuo jis artimiausiai dirbo konstruodamas ir diegdamas autoritarinės valdžios modelį? Smetoną visuomet rėmė ištikimi draugai, padėjo jam ir tikėjo juo žmona Sofija, Juozas Tūbelis ir jo žmona Jadvyga, tautininkų ideologas kunigas Izidorius Tamošaitis, Juozas Tumas-Vaižgantas, Vladas Mironas ir kiti kunigai, teisininkas Stasys Šilingas, kariškiai Kazys Skučas, Kazys Musteikis.

Studijoje ieškoma ir atsakymų, kodėl išsiskyrė Smetonos keliai su Augustinu Voldemaru, Vincu Krėve-Mickevičiumi, generolu Stasiu Raštikiu, Ernestu Galvanausku. Aprašytas ir Antano Smetonos šeimos, artimiausių draugų, bendražygių likimas po 1940 metų okupacijos.

Knygos pristatyme dalyvaus prof. Alfonsas Eidintas, dr. Algimantas Kasparavičius, prof. Antanas Kulakauskas, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro atstovė Irena Stankevičienė. Fortepijonu gros kompozitorius Tomas Leiburas.

Vasario 14 d. 17 val. prof. A.Eidintas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga savo knygą apie A.Smetoną pristatys taip pat ir Tauragėje, B.Baltrušaitytės viešosios  bibliotekos skaitykloje.

Vasario 25 d. 15 val.  prof. A.Eidintas knygą „Antanas Smetona ir jo aplinka“ pristatys kasmetinėje knygų mugėje. Pristatymas vyks Rašytojų kampe  (5 salė, I aukštas).

Kategorijos: Istorija, Literatūra, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė