Saugesnio interneto diena (0)

Šiandien minima saugesnio interneto diena. Savo gyvenimo be naujųjų technologijų neįsivaizduoja jau daugelis iš mūsų, ypač vaikai ir jaunuoliai. Visgi kaip naudotis teikiamais interneto privalumais ir išvengti bėdų, pataria Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė.

Staigus naujų technologijų įsiveržimas į žmogaus asmeninę erdvę pakeitė ne tik jo buitį, bet iš dalies – ir žmonių santykius. Ypač tai jaučiama šeimose, kai dar vienu „šeimos nariu“ tampa kompiuteris. Vieni tėvai skatina ir džiaugiasi, kad vaikas greitai įsisavina šiuolaikines technologijas, kiti tampa labai griežti ir kategoriški.

Paskutiniai tyrimai rodo, kad vidutinis pradedančiųjų internautų amžiaus Lietuvoje yra 8 metai, jie aktyviai bendrauja internetiniuose socialiniuose tinkluose, dauguma turi savo asmeninį socialinį profilį. Gaila, bet nemaža dalis tėvų nežino, kuriuose tinklalapiuose lankėsi jų vaikas, su kuo bendravo ir susirašinėjo.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė dar kartą primena pagrindines saugaus elgesio socialiniuose tinklalapiuose  taisykles vaikams ir jaunimui:

• neatskleisk savo gyvenamosios vietos bei telefonų;
• būk atsargus žaisdamas siūlomus žaidimus ar pildydamas klausimynus;
• neatskleisk kitos savo asmeninės informacijos, gimimo dienos bei kada vykstate atostogauti;
• nerodyk savo nuotraukų visam pasauliui;
• nepateik savo pilnos pavardės ir vardo. Trumpink vietoj „Vardas Pavardenis“ rašyk „Vardas Pan.“ arba sukurk kažką naujo.

 

Kategorijos: Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė