Paskelbti 2011 metų mokslo premijų laureatai (0)

Skelbiami 2011 metų mokslo premijų laureatai humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų srityse.

Humanitarinių mokslų srityje premiją gavo Rūta Janonienė už „Lietuvos bernardinų meninis paveldas. Vilniaus konvento architektūros ir dailės tyrimai“ ir Mykolas Michelbertas už darbų ciklą „Senojo geležies amžiaus (I-IV a.) baltų genčių materialinė ir dvasinė kultūra, Lietuvos gyventojų prekybiniai ryšiai“.

Fizinių mokslų srityje laurus nuskynė Darius Čeburnis, Vidmantas Ulevičius, Kęstutis Kvietkus. Jie padovanoti už darbų ciklą „Atmosferos aerozolio dalelės: fizinės-cheminės savybės ir įtaka klimato kaitai, oro taršai ir sveikatai“ bei Ričardas Makuška ir Algirdas Žemaitaitis už „Gamtinės kilmės ir sintetiniai polielektrolitai aukštosioms technologijoms“.

Biomedicinos mokslų grupėjė pripažinimo sulaukė Zitos Aušrelės Kučinskienės darbų ciklas „Aterosklerozės patogenezės mechanizmai: molekulinių žymenų paieška ir tyrimas“ bei Osvaldo Rukšėno ir Aido Alaburdos darbas „Nervų sistemos veiklos ir patologijos mechanizmų tyrimas“.

Technologijos mokslų srityje nugalėjo Prutenis Petras Janulis (po mirties), Violeta Makarevičienė, Eglė Sendžikienė už darbų ciklą „Naujos žaliavos ir metodai biodyzelino gamybai“.

Nacionalinių mokslo premijų pavieniams mokslininkams ir jų kolektyvams dydis – 101 tūkst. litų.

Paruošta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė