Prezidento rinkimus Suomijoje laimėjo Sauli Ninisto (0)

Sauli Ninisto | hs.fi nuotr.

Sauli Ninisto

Vasario 5 d. Suomijoje vykusių prezidento rinkimų antrajame ture pergalė teko už Europos Sąjungą pasisakančiam buvusiam šalies finansų ministrui Sauli Ninisto (Sauli Niinistö). Suskaičiavus 98 proc. balsų, 63 proc. balsavusių pasisakė už S. Niinisto, kuris nugalėjo Žaliųjų partijos kandidatą Peką Havisto (Pekka Haavisto).

S. Ninisto yra valdančiosios Nacionalinės koalicijos partijos narys, bet būdamas prezidentu savo partinės priklausomybės turės atsisakyti. Būsimas prezidentas yra proeuropietiškų pažiūrų bei pritaria griežtoms fiskalinėms reformoms, o tai suteikia paramą ministro pirmininko Jyrki Kataineno pozicijoms.

Išrinktąjį Suomijos Prezidentą S. Ninisto šiandien (sausio 6 d.) pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus tapus naujuoju Suomijos Respublikos Prezidentu. Linkiu sėkmės ir stiprybės einant šias svarbias ir atsakingas pareigas“, – sveikinimo laiške rašo D.Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, praėjus dvidešimčiai metų nuo Lietuvos ir Suomijos diplomatinių santykių atkūrimo, galima džiaugtis puikiais dvišaliais ryšiais, glaudžiu bendradarbiavimu ES, giliu tarpusavio supratimu ir parama svarbiausiais klausimais.

„Tikiuosi, kad Jūsų vadovavimo Suomijai laikotarpiu dvišaliai santykiai tarp Lietuvos ir Suomijos dar labiau sutvirtės, o dialogą bei bendradarbiavimą tiek Baltijos jūros regione, tiek Europos Sąjungoje praturtins mūsų šalims ir visai Europai svarbios idėjos ir iniciatyvos“, – teigia Prezidentė.

Valstybės vadovė pakvietė išrinktąjį Suomijos Prezidentą atvykti į Lietuvą dvišalio vizito ir dalyvauti šių metų balandžio 23 d. Vilniuje rengiamame Šiaurės ir Baltijos valstybių vadovų susitikime. 2012 m. sausio 1 d. Lietuva perėmė vadovavimą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui.

Parengta pagal. Reuters ir lrp.lt  pranešimus

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė