Anykščiuose vyks A.Vienuolio-Žukausko atminimui skirtas pokalbis (0)

A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus |viskasturizmui.lt nuotr.

A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus

Vasario 9-ąją, 17 val. 30 min., Anykščiuose, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus kviečia Anykščių jaunimą iš emigracijos sugrįžusį į gimtinę gyventi, pasišnekėti tema „Čia gera sugrįžti?..“ pasidalinti patirtimi, kaip savo asmeniniu indėliu galima būtų keisti gimtinę – taip, kaip tai savo laiku, XX a. pirmojoje pusėje, darė 40-metis vaistininkas ir rašytojas Antanas Vienuolis.

„Kai jaunimas pradėjo rengti Naujųjų metų sutikimus su maskaradais, koncertais, iš pradžių nedaug kas jiems pritarė, tik kai į dalyvių eiles stojo ir A.Vienuolis, patys didieji išpuikėliai neatsilaikė“, – prisimindamas tų laikų rūpesčius, rašė XX a. 4-ajame dešimtmetyje Anykščių progimnazijos direktoriumi dirbęs Tomas Glodas.

O pats rašytojas, Anykščiuose praleidęs paskutiniuosius 35-erius savo gyvenimo metus, minėdamas 75-metį anykštėnams kalbėjo: „Gyvendamas toli, aš visuomet veržiaus į savo kraštą, visa siela norėjau palengvinti savo žmonių kančias ir, kai pagaliau apsigyvenau savo Anykščiuose, daugiau iš jų niekur nenorėjau keltis“.

Motyvai, paskatinę apsigyventi ir ieškoti darbo gimtinėje, svajonės ir realios perspektyvos, bandymai keisti aplinką ir save – visa tai ir bus svarbiausios jaunimo vakaro pokalbio temos Rašytojo namuose.

Muziejininkai tą ketvirtadienį po darbo labiausiai laukia 25–35 metų amžiaus anykštėnų, užaugusių šiame krašte, išvykusių studijuoti ir paskui po ilgesnės ar trumpesnės pertraukos apsisprendusių sieti savo kasdienybę su Anykščiais. Visai nesvarbu, ar šį apsisprendimą lydi norai gyventi čia visą amžių, ar tik tol, kol gyvenimas pasiūlys ką nors patrauklesnio.

XXI a. pradžios sugrįžimus ir sugrįžusiųjų patirtis kaskart lyginsime su A.Vienuolio patyrimais ir jo sprendimais – lai tai būna dar viena šiandieninių anykštėnų dovana Rašytojo gimtadieniui.

Ne tik tą vakarą, bet ir visus šiuos metus, kai minimas žymiausio XX a. vidurio anykštėno A.Vienuolio 130-metis ir prisimenamos jo mirties 55-osios metinės bei  90 metų sukaktis, kai jis grįžo nuolat gyventi į gimtinę ir čia liko iki gyvenimo pabaigos, kad nuveiktų pačius reikšmingiausius darbus. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus jubiliejinių renginių ciklu sieks priminti svarbiausias jo idėjas. Pokalbiai apie A.Vienuolį skatins įvertinti jo idėjų svarbą laiko tėkmėje, semtis išminties, patirties ir įkvėpimo tradicijoms tęsti ir XXI amžiuje.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė