Žirgų lenktynėse „Sartai 2012“ pagerintas rekordas (3)

„Sartai 2012“. A.Brazaičio nuotr.

„Sartai 2012“. A.Brazaičio nuotr.

Šeštadienį Dusetų hipodrome vykusiose tradicinėse tarptautinėse žirgų lenktynėse „Sartai 2012“ pagrindinę rungtį laimėjo Stanislovas Kėrys, kuriam atiteko „Didysis žiemos“ prizas, įsteigtas Lietuvos žemės ūkio ministerijos. Nugalėtojui prizą įteikė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

S.Kėrys su žirgu Sakalu 1609 metrų trasą įveikė per 2 min. 3,219 sek. Tai naujas trasos rekordas. Antroji vieta atiteko Tomui Lukošiūnui su Giant Park (+1,188 sek.), o trečioji – Žydrūnui Vasilionkai su Global Light (+2,438 sek.).

Viena iš šių metų įvykusių naujovių – surengtos stambiųjų žemaitukų veislės žirgų lenktynės. „Ilgai galvojome, tačiau visgi ir jiems radome vietą po saule. Džiaugiamės, kad susidomėjimas stambiaisiais žemaitukais vis didėja“, – po pirmųjų tokių lenktynių neslėpė pasitenkinimo vienas jų iniciatorių, Sartų žirgyno direktorius ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės augintojų asociacijos prezidentas Edgaras Jeninas, kurio vadovaujamame žirgyne laikoma 140 stambiųjų žemaitukų, o visoje Lietuvoje jų – vos pusė tūkstančio.

Pirmasis finišavo Egidijus Gudonis su stambiųjų žemaitukų veislės žirgu Grimu, 1609 metrų distanciją įveikė per 3 min. 55,047 sek. Antrasis šios rungties prizininkas Antanas Juškėnas su Niuku nugalėtojui pralaimėjo kiek daugiau nei sekundę, o trečiąją vietą su Modeliu užėmusio Vyginto Kazlausko laikas – 4 min. 06,703 sek.

Dar viena šių metų lenktynių naujovė – ilgiausia, 3200 metrų distancija, kurioje suaugusiais ristūnais buvo kovojama dėl „Žiemos stajerių“ prizo. Šią rungtį laimėjo patyręs vadeliotojas Žydrūnas Vasilionka su Salsa de Garonne (4.21,266). Antrąją vietą užėmė Vytautas Dapkus su Perle d’Europe (4.24,219), o trečiąją – Liutauras Pamarnackas su Čipo Willi (4.25,016).

2008 metais gimusių ristūnų lenktynes dėl „Eikliojo žirgo“ prizo laimėjo E. Gudonis su Gepardu (2. 10,063). Antroje vietoje – Tomas Lukošiūnas su Bucky Augustin (2.10,656), o trečioje – Alfredas Žarnauskas su Vilga (2.11,109 sek.).

„Lietuvos Respublikos Seimo“ prizą 2400 metrų distancijoje iškovojo Estijos atstovas Jevgenijus Ivanovas su ristūnu Sir Nile (3.14,125). Antra liko Jelena Fironova su Opus Haleryd taip pat iš Estijos (3.14,563). Trečiąją vietą užėmė lietuvis Algis Vilkinis su Fiber Ollo (3.15,875).

„Zarasų krašto“ prizą iškovojo Edvardas Vinskus su žirgu Nut Augustin, „Biržų žemtiekimo“ prizą – Vita Lingytė su Rosiway, Kūno kultūros ir sporto departamento prizą – Vaidas Rimša su Regency Herold, „Dusetų krašto“ prizą – Saulius Matulevičius su Kijevu, o Emilijos Pliaterytės prizą – Estijos atstovas Chelis Valinas (Kjell Wallin) su King of Vick.

Per 33-ąsias Sartų lenktynes trečiąją vietą lenktynėse dėl „Dusetų krašto“ prizo užėmė vienas tituluočiausių šalies žirginio sporto entuziastų Kazys Trota.

Lenktynių prizų fondą sudarė 57 tūkst. litų, dalyvavo 56 sportiniai žirgai. Varžybas stebėjo daugiau kaip 15 tūkst. žiūrovų, spaudžiant 18 laipsnių šalčiui.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė