Opozicijos mitingas Maskvoje: Nė vieno balso Putinui! (video) (12)

VasVasario 4 d. opozicijos mitingas Bolotnaja aikštėje, Maskvoje | RIA novosti nuotr.ario 4 d. Maskvoje įvyko dvi daugiatūkstantinės demonstracijos. Opozicijos mitinge „Už sąžiningus rinkimus“ buvo protestuojama prieš suklastotus rinkimus į Rusijos Dūmą, kitame demonstruota paramą premjerui Vladimirui Putinui ir esamai Rusijos valdžiai.

Opozicijos demonstracija „Už sąžiningus rinkimus“, anot jos  rengėjų sutraukusi apie 120 tūkstančių dalyvių, vyko Maskvos Bolotnaja aikštėje. Tuo tarpu valdžios struktūrų duomenimis mitinge tedalyvavo tik 34 tūkstančiai dalyvių…

Opozicijos mitingo dalyviai reikalavo politinių reformų, laisvės politiniams kaliniams, Čurovo ir putino atsistatydinimo, bausmės praėjusių parlamento rinkimų falsifikatoriams ir Javlinskio įregistravimo rinkimuose kandidatu į Rusijos Prezidento postą. Šūkis „Nė vieno balso Putinui“ tapo pagrindiniu mitingo lozungu.

Opozicijos mitingo dalyviai  atsinešė vėliavas, baltus, juodus ir žalius oro balionus bei juosteles ir daugybę plakatų su šūkiais: „Neleisime Putino į Kremlių!“, „Duokite laisvę vergams galerose!“, „Laisvę politiniams kaliniams!“, „Putinai – traukis!“… Visi mitingo dalyviai nuolat skandavo „Rusija be Putino!“.

Vasario 4 d., Maskvoje:

httpv://youtu.be/BJjym8jiNqw

Bolotnojos aikštėje buvo įrengta scena virš kurios puikavosi transparantai „Rusija bus laisva“, „Reikalaujame naujų rinkimų“ bei prieš Putiną nukreipti šūkiai.

Mitingui vadovaujantis opozicijonierius Vladimiras Ryžkovas taip suformulavo mitingo tikslą: „Mes išėjome pareikalauti, kad būtų atšaukti rinkimų rezultatai, Čurovo [Centrinės rinkimų komisijos (CIK) vadovo – Alkas.lt] atsistatidinimo, politinių reformų. Valdžia mūsų negirdi. Tauta eis į mitingus tol kol nepasieks savo tikslo. Putinai – atsistatidink!“

Manifestacijoje truko apie 40 min. Akcijos kulminacija tapo mitingo organizacinio komiteto rezoliucijos paskelbimas. Joje mitingo rengėjai reikalavo, kad būtų surengti nauji pirmalaikiai parlamento ir prezidento rinkimai; nedelsiant būtų išlaisvinti visi politiniai kaliniai; CRK vadovo Vladimiro Čiurovo atsistatidinimo bei bausmės kaltininkams falsifikavusiems pernai gruodžio mėnesį vykusius rinkimus į Gosdūmą. Mitingo orgkomitetas kvietė visus susirinkusiuosius užsirašyti stebėtojais būsimuosiuose Rusijos Prezidento rinkimuose vyksiančiuose šių metų kovo 4 d.

Mitingo pabaigoje Jurijus Ševčiukas be fonogramos pagalbos sudainavo seną gerą hitą „Rodina“ (Tėvynė). Jam pritarė mitingo dalyviai, kurių, pasak interneto dienraščtį „Novyje izvestija“ (Naujos žinios) buvo tiek, kad Bolotnajos aikštė jiems buvo per maža…

Daugiau ar mažiau skaitlingi opozicijos mitingai vasario 4 d. buvo surengti taip pat ir kituose Rusijos miestuose.

Vasario 4 d. „За честные выборы“/„Už sąžiningus rinkimus“ Sankt Peterburge:

httpv://youtu.be/Bf2o67MX90Q

Novosibirske ir Tomske:

httpv://youtu.be/rJSNZ4H7Gn0

Novosibirske buvo užkastas drakonas su Putino-Medvedevo-Čurovo galvomis:

httpv://youtu.be/sFp_JNEXH2U

Vladivostoke:

httpv://youtu.be/8LkQqZvFOlI

Vladivostoke:

httpv://youtu.be/b0DP0L_QCCc

Barnaule:

httpv://youtu.be/A7Ca-Vjv6cs

Ivanovo:

httpv://youtu.be/Lw6F5pMQr9k

Jekaterinburge:

httpv://youtu.be/n7-GRb84uAU

Kitą opozicijos mitingą „Už sąžiningus rinkimus“ numatyta surengti  vasario 26 d.

Į valdžios palaikymo mitingą prie Poklonnaja vadinamos kalvos Maskvoje pasak valdžios pranešimų susirinko daugiau nei 100 tūkst. dalyvių. Tačiau pasak dienraščio „Kommersantj FM“ į šią akciją neatėjo net, prašant leidimo deklaruotieji, 15 tūkstančių dalyvių. Tačiau policijos tvirtinimu šiame į šį mitingą dalyvavo net 140 tūkstančių dalyvių.

Pasak Bfm.ru Putino palaikymo mitinge dalyvavo daugiausia stambių valstybinių biudžetinių įstaigų darbuotojai, tokių kaip „Rusijos  paštas“, „Mosliftas“ ir panašių.  Pranešama, kad kelios dienos prieš mitingą socialiniame tinkle „Feisbuk“ (Facebook), buvo skelbiama, kad vidurinių ir aukštųjų mokyklų direktoriai grasindami atleidimu iš darbo verčia mokytojus dalyvauti Valdimirą Putiną palaikančiame mitinge.

Verta prisiminti, kad lygiai prieš 22 metus 1990 m. vasario 4 d. Maskvoje irgi vyko mitingai ir eitynės sutraukę apie pusę milijono permainų ir laisvės ištroškusiu žmonių… Tad Rusijos Sąjūdis vis dar tebegimsta. Lėtai ir skausmingai.

Prieš 22 metus, 1990 vasario 4 d. ir 1991-ųjų mitingai Maskvoje:

httpv://youtu.be/b5-fOxwn-hg

Parengta pagal newizv.ru, bfm.ru, You Tube ir kitus interneto šaltinius

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė