M.Kalnietis. ACTA arba kas iš tiesų, slypi po gražiu šūkiu „Sustabdykime piratavimą internete“? (video) (20)

nuotr. iš sopaprotests.blogspot.com Ar kas nors esate girdėję apie ACTA sutartį? Ar žinote kas slepiasi po šiuo „skambiu“ pavadinimu?

Tie kurie sugalvojo šią sutartį ir įtikino pasirašyti ją 39 šalis (tarp jų ir Lietuvą) nuslėpė ją nuo žmonių. Skelbiama, jog ši sutartis yra labai gera, naudinga ir kalba TIK apie kūrėjų teisių gynimą, kartu ir apie žmogaus teises ir laisves. Todėl kyla logiškas klausimas – Kodėl ši sutartis buvo pasirašyta slapta Tokijuje? Kodėl tiek mažai informacijos buvo suteikta prieš ją pasirašant?

Taigi kas iš tiesų, slypi po  gražiu šūkiu „Sustabdykime piratavimą internete“. Ir po pakankamai nekaltu pavadinu ACTA – Anti-Counterfeiting Trade Agreement (iš anglų kalbos verčiant Antipiratinis susitarimas):

1.    Įsivaizduokite, jog kiekvienas jūsų veiksmas internete, pereina per patikrą (kaip oro uoste bagažas). Jūsų interneto tiekėjas privalės patikrint ką siunčiatės, ką žiūrit, su kuo kalbat, apie ką kalbat, ką skaitot ir t.t. Jeigu jis to nepadarys ir atitinkama institucija patikrins, jog jis nepranešė apie padarytą nusikaltimą jis bus baudžiamas. Todėl tiekėjas, kuriam jūs mokate pinigus privalės jus sekti kiekviename jūsų prisijungime.

2.    Kas ACTA sutartyje yra apibūdinama kaip nusikaltimas – parsisiuntimas filmo, muzikos, meno kūrinių, kitos intelektinės nuosavybės nesumokėjus už ją, bei jų siuntimas, ar kitoks perdavimas kitam asmeniui. Filmo ar muzikos, meno kūrinių, kitos intelektinės nuosavybės nusipirkimas legaliu būdu, tačiau nusiuntimas ar kitoks perdavimas kitam asmeniui, kai jis nepasirašė jokios sutarties su jumis arba neturi pasirašęs sutarties su tiekėju iš kurio jūs nusipirkote prekę (šiuo atveju ir tas asmuo, kuriam jūs draugiškai nusiuntėte ar pasidalinote preke tampa nusikaltėliu, kartu su jumis). Informacijos už kurią reikia mokėti skelbimas komentarų, e-mail būdu, bei naudojantis tokiomis programomis kaip skype ar msn. Pvz. Sužinojote naujieną mokamame žinių tinklalapyje ir papasakojote draugui per skype apie tai. Interneto tiekėjas užfiksavo tai kaip pažeidimą, užregistravo jūsų abiejų duomenis, perdavė policijai ar kitai įgaliotai instancijai ir jūs gaunate baudą, jeigu buvo šnekėta apie labai slaptus dalykus galbūt kažkiek mėnesių belangėje.

3.    Daugelis tinklalapių, tokie kaip www.youtube.com, www.metacafe.com, www.wikipedia.com, www.ebay.com yra pasmerkti. Jie tiesiog bus uždaromi, naikinami arba uždraudžiami, t.y jūs bandydamas prisijungti www.youtube.com pamatysite užrašą, jog šis tinklalapis ES neprieinamas.

4.    Bet koks veiksmas susijęs su sveikata, kuris prieštaraus farmacijos pramonės norams bus laikomas nusikaltimu. Elementari situacija yra tokia – daugelis žmonių siunčiasi vaistus iš Amerikos, Kinijos, Japonijos, nes ES tokių nėra. Todėl belieka tik įsivaizduoti kas įvyktų, jeigu jų parsisiųsti būtų neįmanoma, tiksliau būtų neįmanoma net prieiti prie tiekėjo tinklalapio. O bandymas parsisiųsti kitais būdais būtų laikomas nusikaltimu. Ta pati situacija galioja kitoms prekėms, kaip grūdai, trąšos, rūbai, sėklos.

5.    Jau yra kuriama sistema, kaip bus cenzūruojami, filtruojami, atrenkami, stebimi, sekami jūsų žodžiai, veiksmai, pokalbiai,  banko pavedimai, prisijungimai, slaptažodžiai, pirkiniai ir t.t.

Tai yra tik pradžia. Tik susipažinimas, apie tai kas ACTA. Visa sutartis yra labai ilga ir apima daugiau suvaržymų, reguliavimų, apribojimų. Pagal šią sutartį mes visi tapsime nusikaltėliais ir nesvarbu kiek jums metų 8, 20, 60 ar daugiau, valdžiai nerūpi kada jūs gimėt ir kokie jūsų motyvai. Jiems svarbu, kad jūs bijotumėte kalbėti ir veikti. Dabar ACTA o kas vėliau? Implantuotos sekimo priemonės mūsų kūnuose, kameros statomos prie kiekvieno namo? Telefoninių pokalbių, sms žinučių sekimas ir cenzūravimas?

Todėl pasirašykit peticiją prieš ACTA, padarykime pirmą žingsnį, persiųskite šią peticiją giminaičiams, draugams, kaimynams ir visiems kitiem, kurie gyvena ne tik Lietuvoje –   http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread

Kiekvieno iš mūsų balsas yra svarbus. Kovokime už savo laisves ir teises.

Daugiau apie ACTA rasite ČIA.

Video apie ACTA:

httpv://www.youtube.com/watch?v=citzRjwk-sQ

Kategorijos: Lietuvos kelias, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė