Už parduotus taršos vienetus – nauji mažai taršūs autobusai (0)

am.lt nuotr.

89,46 mln. litų – tokia suma iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymu paskirstyta dešimčiai šalies miestų autobusų parkų, kurie buvo pateikę paraiškas mažai taršiems autobusams įsigyti atnaujinant savo transporto priemones. Šios lėšos gautos Lietuvai pardavus jos sukauptus perteklinius nustatytosios šiltnamio efektą sukeliančių dujų normos vienetus (NNV) Ispanijai, su kuria sutartis buvo sudaryta praėjusį birželį.

„Nuoseklaus darbo realizuojant sukauptuosius NNV išdava – konkreti nauda šalies gyventojams. Atnaujindami autobusų parkus ne tik pagerinsime viešojo transporto būklę, bet ir spręsime kitas problemas – į aplinką bus išmetama mažiau anglies dvideginio, viešasis transportas sparčiau pereis prie modernesnių technologijų“, – sako ministras Gediminas Kazlauskas.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Ukmergės, Telšių, Marijampolės, Raseinių ir Elektrėnų autobusų parkams iš viso bus nupirkta apie šimtą mažai taršių autobusų. Dešimt iš šių autobusų turi būti hibridiniai, o kiti turi naudotis suspaustomis gamtinėmis dujomis

Centrinė projektų valdymo agentūra jau yra paskelbusi tarptautinį viešąjį pirkimą mažai taršių autobusų tiekėjui. Pasiūlymai turi būti pateikti iki vasario 10 dienos. Juos įvertinus, ir bus atrinktas tiekėjas.

Iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų šiemet taip pat bus perkami biokuro katilai šalies katilinėms (tam bus skirta 59 mln. Lt) ir renovuojamos švietimo įstaigos (48 mln. Lt). Jau baigėsi Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo paskelbto kvietimo teikti paraiškas biokuro katilams įsigyti ir švietimo įstaigoms renovuoti terminas, ir dabar vyksta gautų paraiškų vertinimas. Jas atrinkus, pareiškėjams bus paskirstytos lėšos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė