Tautininkai: Veikla Europos federalistų sąjungoje nesuderinama su priesaika Lietuvos Respublikai (28)

Vasario 3 d. Seime susirinkę ultaliberaliai nusiteikę politikai ir kiti veikėjai įkūrė Europos federalistų sąjungą Lietuvoje (EFSL), kuri skelbiasi sieksianti sukurti federacinę Europos valstybę.

EFSL priimtoje rezoliucijoje raginama skubiai imtis konkrečių veiksmų gilinant Europos integracijos procesą, palaikoma ES vadovų rengiama sutartis dėl finansinio stabilumo, bei pasisakoma už Europos centrinio banko stiprinimą, vieningos rinkos išbaigimą, apribojimų darbo jėgos judėjimui bei paslaugų tiekimui galutinį panaikinimą.

„Esame įsitikinę, kad XXI amžiuje tik vieninga ir stipri ES gali pasiekti globalių užsienio ir saugumo politikos tikslų, todėl absoliuti dauguma su užsienio ir saugumo politika susijusių sprendimų turėtų būti priimami ES lygiu, tokiu būdu tinkamai reaguojant į globalių centrų atsiradimą bei įtaką“, – rašoma federalistų rezoliucijoje.

Reaguodama į šią iniciatyvą Tautininkų sąjunga paskelbė viešą pareiškimą, kuriame Europos federalistų sąjungą įvardijo kaip atvirai Lietuvos valstybingumui priešišką ekstremistinę organizaciją, narystė kurioje nesuderinama su Seimo narių duota priesaika Lietuvos Respublikai.

„Ši organizacija skelbia karą visoms nacionalinėms valstybėms, – rašoma tautininkų pareiškime. – Jos statute reiškiamas įsitikinimas, kad „žmonių rasės padalijimas į suverenias valstybes sukelia nesiliaujančias neteisybes, nesantaikas, karus, kančias ir vargus“. Todėl itin stebina, kad tokios organizacijos padalinio Lietuvoje kūrime aktyviai dalyvauja Lietuvos Respublikai prisiekę Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Petras Auštrevičius, Egidijus Vareikis, Emanuelis Zingeris. Kaip žinia, konstitucinė nuostata, kad Lietuvos Respublika yra nepriklausoma demokratinė valstybė, gali būti atšaukta daugiau kaip trijų ketvirtadalių visų turinčių rinkimų teisę Lietuvos Respublikos piliečių sprendimu. Bet koks kitas kelias – antikonstitucinis.“

Tautininkai taip pat teigia, kad, kadangi Europos federalistų sąjunga „kuriama kovai prieš Lietuvos ir kitų šalių valstybingumą, tai jos veikla Lietuvoje yra antikonstitucinė, neteisėta. Savo siekiu ji išsikėlė Europos Federacijos sukūrimą. Ši federacija, būdama valstybiniu dariniu, perimtų nacionalinių valstybių „realias suverenias galias“, kurios būtų atiduodamos federalinei vyriausybei ir kitoms „viršnacionalinėms institucijoms“. Ši organizacija mėgina save pateikti kaip Europos Sąjungos interesų pasekėją. Tačiau Europos Sąjunga – tai ne federacinė valstybė, o valstybių bendradarbiavimo sąjunga.“

Tautininkų pareiškime taip pat rašoma, kad „tokios organizacijos, kuri siekia panaikinti Lietuvos valstybingumą, nariai Lietuvos istorinės patirties perspektyvoje stoja į vieną gretą su tais Tėvynės išdavikais ir kolaborantais, kurie 1795 m. keliavo į Sankt Peterburgą prašytis Jekaterinos II globos, 1940 m. vyko į Maskvą parvežti „Stalino saulės“ ar 1941 m. užėmė generalinių tarėjų vietas prie Vokietijos nacionalsocialistų okupacinės valdžios. Tik šį kartą turime reikalą ne su kariniais okupantais, bet su mėginančia viską užvaldyti pinigų valdžia.“

Tautininkų manymu, tokia Seimo narių veikla gali būti vertinama kaip priesaikos sulaužymas: „Esame įsitikinę, kad dalyvavimas šioje „federalistų“ organizacijoje nesuderinamas su Seimo narių Lietuvos Respublikai duota priesaika ir turi būti vertinamas kaip nepriklausomo valstybingumo pagrindinių principų išdavystė.“

EFSL pirmininku išrinktas Seimo narys Petras Auštrevičius. Šios organizacijos steigėjais tapo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Emanuelis Zingeris, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Klaudijus Maniokas bei politologai Gediminas Vitkus, Rokas Grajauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė