Kultūros ministerija paskelbė Knygos meno konkurso „Vilnius 2011” laureatus (1)

Sigutė Chlebinskaitė

Sigutė Chlebinskaitė

Sigutė Chlebinskaitė Jau devynioliktus metus iš eilės Kultūros ministerija ir Knygos meno konkurso ekspertų komisija skelbia originaliausiai apipavidalintas ir nepriekaištingai atspausdintas 2011 metų knygas. Šiais metais konkursui daugiau kaip 40 leidyklų, spaustuvių ir knygų dailininkų pateikė 126 knygas.

Pagrindinė Metų premija skirta Sigutei Chlebinskaitei už Algimanto Muzikevičiaus, Jurgitos Semenauskienės knygos „Lithuania in Atlantibus” apipavidalinimą.

Vilniaus dailės akademijos premija atiteko Tomui Mrazauskui už Tomo Pabedinsko knygos „Žmogus Lietuvos fotografijoje. Požiūrių kaita XX ir XXI a. sandūroje”, Margaritos Matulytės knygos „Nihil obstat. Lietuvos fotografija sovietmečiu”, Vytauto Michelkevičiaus knygos „LTSR fotografijos meno draugija – vaizdų gamybos tinklas” apipavidalinimą.

Dailininkų sąjungos premijaIzaokui Zibucui už Stanislovo Kuzmos, Arūno Baltėno, Kęstučio Šapokos, Izaoko Zibuco knygos „Stanislovas Kuzma” apipavidalinimą.

Knygos meno konkurso ekspertų komisija taip pat skyrė keturias premijas teminėse knygų grupėse:

Jokūbui Jacovskiui – už Erikos Grigoravičienės, Ramutės Rachlevičiūtės, Jokūbo Jacovskio knygos „STASYS piešiniai / fotografijos / plakatai / paveikslai / simboliai / saitai / paslaptys / žvilgsnis” apipavidalinimą teminėje grupėje „Meno leidiniai ir katalogai”;

Romualdui Orantui – už Donaldo Kajoko knygos „Kurčiam asiliukui” apipavidalinimą teminėje grupėje „Grožinė literatūra ir eseistika”;

Linai Dūdaitei – už knygos „Broliai Grimai „Pasakos” iliustracijos teminėje grupėje „Knygos vaikams ir jaunimui”;

Elonai Marijai Ložytei – už Dainoros Pociūtės knygos „Abraomas Kulvietis: Pirmasis Lietuvos reformacijos paminklas” apipavidalinimą teminėje grupė „Mokslinės, dalykinės knygos ir aukštųjų mokyklų vadovėliai”.

Knygos meno konkurso „Vilnius 2011″ laureatai (http://www.lrkm.lt/go.php/lit/Knygos_meno_konkursas/228)

Knygos meno konkurso „Vilnius 2011″ laureatai bus pagerbti vasario 23 d., 12 val., 13-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, Litexpo.

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, kasmet organizuoja knygos meno konkursą. Nuo 1993 m. kasmet rengiamo konkurso tikslas – išrinkti geriausias, meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo požiūriu, praėjusiais kalendoriniais metais Lietuvos leidyklų išleistas knygas; skatinti knygų dailininkus, leidėjus ir poligrafijos specialistus puoselėti Lietuvos knygos meną ir knygos kultūrą.

Kultūros ministro įsakymu knygų, nugalėjusių konkurse, dailininkams skiriamos piniginės premijos ir diplomai: pagrindinė Metų premija (40 BSI) ir po vieną premiją kiekvienoje teminėje grupėje (po 20 BSI). Atskiras premijas skiria Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė