Ultraliberalai steigia Europos federalistų sąjungą Lietuvoje (28)

Vasario 3 d. Seimo Europos informacijos centre rinksis ultraliberaliai nusiteikę politikai, ketinantys steigti Europos federalistų sąjungą Lietuvoje (EFSL).

Steigiamajame federalistų posėdyje ketina dalyvauti ir Europos federalistų sąjungos prezidentas, Europos Parlamento (EP) narys Andriu Dafas (Andrew Duff).

Europos federalistų sąjungos Lietuvoje kūrėjai deklaruoja sieksiantys visavertės Lietuvos narystės politiškai ir ekonomiškai suvienytoje Europoje, kuri turėtų vieną bendrą Konstituciją, stiprią viršvalstybinę valdymo struktūrą bei efektyvius transnacionalinės demokratijos pagrindus.

Petras Auštrevičius | liberalai.lt nuotr.

Petras Auštrevičius | liberalai.lt nuotr.

Europos Federalistų Lietuvoje sąjungos steigiamajame posėdyje planuojama surengti diskusiją tema „Lietuva Europoje: tarp branduolio ir periferijos“. Diskusijoje pakviesti pasisakyti: minėtas Andriu Dafas, ultraliberalas Petras Auštrevičius, politologas Gediminas Vitkus, Danijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Jorgenas Moldė (Jørgen Molde) ir kiti.

Po diskusijos vyksiančiame EFSL steigiamajame posėdyje numatoma patvirtinti įsteigtos Sąjungos įstatus bei steigiamąją rezoliuciją, o taip pat išrinkti naujos organizacijos vadovus.

Šią ultraliberalų iniciatyvą remiantis politologas Gediminas Vitkus yra įsitikinęs, kad iniciatyva kurti EFSL yra labai savalaikė, nes, pasak jo, dabar labiau esti girdimi euroskeptikų ir eurokritikų balsai. Jo teigimu, šiandien ES kritikuoja visi, kas netingi – už neaiškią, komplikuotą valdymo struktūrą, nesėkmingą euro padėtį, neaiškią užsienio politiką, daugelis net prognozuoja ES pabaigą.

Gintaras Songaila | ALKAS.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gintaras Songaila | ALKAS.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šią ultraliberalių pažiūrų politikų ir visuomenės veikėjų iniciatyvą vienareikšmiškai neigiamai vertina tautininkai.

„Akivaizdu, kad pastaruoju metu Europoje ryškėja takoskyra tarp federalistinių ir tautinių jėgų. Ultraliberaliai Lietuvos valstybingumą ir pagrindines Lietuvos Kontitucijos nuostatas traktuojantys asmenys buriasi į antivalstybinę ir antikonstitucinę organizaciją, kurios pagrindiniai siekiai yra paneigti mūsų Konstitucijoje įtvirtintą Tautos valią, kad esame nepriklausoma demokratinė valstybė“, – ketinimą steigti Europos federalistų sąjungą Lietuvoje įvertino Seimo narys Tautininkų sąjungos lyderis Gintaras Songaila.

G.Songaila pridūrė, kad šių veiksmų įvertinimui Tautininkų sąjunga kartu su bendraminčiais iš kitų politinių partijų, pirmadienį, vasario 6 d., Seime planuoja surengti spaudos konferenciją.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė