Punsko valsčiaus taryba protestuoja (video) (1)

Punsko valsčiaus tarybos posėdis | punskas.pl vaizdo įrašo stopkadrasVakar, vėlyvą vasario 1-osios vakarą, Punsko savivaldybės konferencijų salėje vyko Punsko valsčiaus tarybos posėdis. Nagrinėti elektros tilto Alytus-Elkas ir kiti reikalai. Apie tiesiamą elektros liniją pasakojo investuotojo atstovas. Punsko valsčiaus tarėjai bei kaimų seniūnai domėjosi tiesiamo tilto technologiniais parametrais, klausinėjo apie ūkininkams priklausančias kompensacijas bei kaip ši linija kenks gyventojų sveikatai.

Posėdyje daug dėmesio skirta sausio 25 dienos Seinų apskrities tarybos sprendimui, dėl kurio Seinijos lietuviai neteko savo viršininko pavaduotojo. Šis postas buvo garantuojamas lietuviams nuo pat apskrities įkūrimo.

Punsko valsčiaus taryba priėmė nutarimą, kuriuo protestuojama, kad Seinų apskrities viršininko pavaduotoju išrinktas ne lietuvis. „Apskrities taryba, priimdama tokį sprendimą, sulaužė daug sutarčių“, – punskas.pl portalui kalbėjo Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas. Punsko valsčiaus tarybos nutarimas bus išsiųstas Lenkijos premjerui, Lenkijos vidaus reikalų ministrui, Lenkijos Seimo atstovams, Palenkės vaivadai ir kitiems.

httpv://youtu.be/FTwGRaxG0eY

Vasario 2 dieną Punsko Dariaus ir Girėno mokyklos patalpose įvyko Lenkijos lietuvių bendruomenės (LLB) valdybos išplėstinis posėdis. Susitikime kalbėta apie sausio 25 dienos Seinų apskrities tarybos sprendimą, dėl kurio Seinijos lietuviai neteko savo viršininko pavaduotojo.

Apie LLB posėdį ir priimtus sprendimus pasakoja Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Jonas Vydra:

httpv://youtu.be/h67QLRmsk2Y

Kategorijos: Baltų žemėse, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė