Šiąnakt buvo šalčiausia šiais metais (2)

Žiema. Šalta | Kęstučio K.Šiaulyčio pieš.

Kęstučio K.Šiaulyčio pieš.

Sibiro anticiklonas praėjusios savaitės pabaigoje pradėjo lemti Lietuvos orus ir į šalį plukdyti šaltį, tačiau pavojingo šalčio kriterijus – 25 laipsniai šalčio, buvo pasiektas tik šiąnakt – Varėnoje ir Utenoje oras atšalo iki -25 °C, Ukmergėje iki -26 °C. Šalčiai išsilaikys visą šią savaitę.

Šaltuoju metu mūsų jaučiamai temperatūrai didelį poveikį turi vėjas. Stovint saulės atokaitoje ar užuovėjoje juntame tik esančią oro temperatūrą (t.y. tokią, kokią išmatuoja termometrai). Tuo tarpu papūtus net ir silpnam vėjui atviros kūno vietos pajunta daug žemesnę temperatūrą – vėjo žvarbumą. Esant -28° vėjo žvarbumo temperatūros reikšmei jau atsiranda didesnis nušalimų pavojus. Išsiruošus į lauką patartina pasižiūrėti  vėjo žvarbumo prognozę. Ji pradėta skelbti 5 didiesiems Lietuvos miestams 6 valandų intervalu remiantis skaitmeninių orų prognozių duomenimis. Patys įvertinti vėjo žvarbumą galite pasinaudoję skaičiuokle.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacija

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Artūras Gotautas:

    Vėjo žvarbumo skaičiuoklė yra sveikintinas dalykas,prieš maždaug 15 metų,bandžiau mokytojams išaiškinti,kad nereikia vadovautis “aklai” šilumos skalėmis(termometrais)pagal A.Celsijų.Nes pavadinimas pats aiškiai nurodo,ką jis nurodo-šilumos skales.Buvo ir tada žvarbumo matuoklės sudarytos rusų,bet niekas neįvertino ir neįvertina dabar…
    Jei lauke nėra virš -25 visi prašom eiti į mokyklą,nors pagal žvarbumo skalę gaunasi kartais net iki -40..

  2. Artūras Gotautas:

    Čia informacija pagal artimiausio “temperatūros” matuoklio parodymus,nuo jūsų IP adreso..
    http://www.meteo-europ.com/en/lt/utenos-apskritis/kulionys-meteo.html (pvz..Kulionys)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė