Gintarinis Lietuvos paviljonas laukia lankytojų (0)

 Gintarinis pavilionas|nuotr. iš 2012expo.lt

Gintarinis pavilionas|nuotr. iš 2012expo.lt

Vasario 2–4 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ bus galima susipažinti su būsimo Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“, kuri vyks Pietų Korėjoje, modeliu. Jį pristatys mūsų šalies pasirengimą šiai parodai koordinuojanti Aplinkos ministerija.

Paviljonas bus demonstruojamasa per „LITEXPO“ surengtą parodą „Mokymasis, studijos, karjera 2012“ penktųjų rūmų II aukšto 5-ojoje salėje. Jame vasario 2 d. 11–13 val. Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“ generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas supažindins su mūsų šalies ekspozicijos koncepcija.

Ji paremta siekiu parodyti Lietuvą kaip gintaro kraštą. Mūsų šalies paviljonas pasaulinėje parodoje bus įrengtas taip, kad lankytojai pasijustų žvelgiantys į pasaulį iš didelio gintaro vidaus. Gintaras vadinamas Baltijos auksu ir yra neatsiejama mūsų kultūros dalis. Vienintelis Baltijos gintaras yra išmetamas jūros ir saugo savyje praeitį – inkliuzais tapusius augalus, vabzdžius ir gyvūnus. Lietuvos paviljone savotiškais inkliuzais pasijaus ir patys parodos lankytojai. Ekspozicijos erdvė bus padengta gintaro tekstūrą primenančia puošyba, o šviečiančios plokštumos skleis monochrominę geltoną šviesą.

Demonstracinio paviljono „LITEXPO“ rūmuose lankytojams bus parodyti Baltijos gintaro atsiradimo ir paplitimo žemėlapiai, „atgyjantys“ atvirukai ir pan. Studentai iš Pietų Korėjos ir korėjiečių kalbos besimokantys lietuviai papasakos apie galimybes studijuoti šioje šalyje, apie jos tradicijas ir kultūrą, demonstruos tradicinius korėjiečių drabužius.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė