Šiandien Regimanto Adomaičio gimtadienis (video) (0)

Regimantas Adomaitis | kino-teatr.ru nuotr.

Regimantas Adomaitis

Sausio 31 d. 18 val. vienas garsiausių Lietuvos kino ir teatro aktorių Regimantas Adomaitis švenčiantis savo 75-ąjį gimtadienį visus savo bičiulius ir kolegas pakvietė į Valstybinį Vilniaus mažąjį teatrą kuriame jis vaidins Rimo Tumino režisuotame spektaklyje „Paskutiniai mėnesiai“ pastatytame pagal šiuolaikinio italų dramaturgo Furio Bordono pjesę.

Spektaklyje R.Adomaitis vaidins Tėvą, profesorių, savo namuose laukiantį iš darbo grįžtančio sūnaus, kuris turi jį palydėti į senelių prieglaudą. R.Adomaitis sako, kad spektaklis „Paskutiniai mėnesiai“ yra skirtas esminių žmogaus būties klausimų apmąstymui ir priminimui, jog esame mirtingi, tad, pasak aktoriaus jis leidžia kalbėti savo vardu ir beveik nieko nevaidinti… Ir iš ties šis R.Adomaičio vaidmuo stebina mus savo intymumu ir netikėtu komizmu.

Regimantas Adomaitis su žmona Eugenija Bajoryte (1941-2011)

Regimantas Adomaitis su žmona Eugenija Bajoryte (1941-2011)

Prašmatnių ir pompastiškų jubiliejų šventimų nemėgstantis Regimantas Adomaitis prieš 5 metus LRT TV laidoje „Kultūra“ paklaustas ką jam reiškia 70 -mečio jubiliejus nuoširdžiai sakė:

R.Adomaitis su šeima 2009 m. | lrytas.lt nuotr.

R.Adomaitis su šeima 2009 m. | lrytas.lt nuotr.

„Nieko nereiškia, šiek tiek erzelio įneša į mano gyvenimą… Koks jubiliejus, aš dar nesiruošiu trauktis, aš dar šiokį tokį norą turiu teatre būt, kai noro nebeliks, tada galima bus kalbėt apie jubiliejų… Aš nesijaučiu turįs teisę prievartauti žmones, kad jie švęstų kažkokio Adomaičio jubiliejų…”

Savo knygoje „Mintys scenos paraštėse“ (leidykla „Scena“, 2003 m.) R.Adomaitis įvardijo savo gyvenimo „Septynias siektinas nuostatas“:

1. Išmokti gyvenime džiaugtis kiekviena smulkmena.
2. Nepraeiti abejingai pro įvykius.
3. Visada atvirai pareikšti savo poziciją, o ne pasilikti ją sau.
4. Nevaizduoti protingesnio ir sąmojingesnio, negu esi.
5. Iš tragiškiausių situacijų išeiti su šypsena.
6. Būti užimtam ne savimi, o kitais.
7. Niekuomet nesakyti už akių to, ko negali pasakyti į akis.

Sausio 31 d. vakare televizija LTV-2 mūsų iškiliojo Aktoriaus gimtadienio proga rodys:

19.00 Aktoriaus Regimanto Adomaičio 75-mečiui. „Legendos“. Dokumentinių apybraižų ciklas. Aktorius R.Adomaitis. Vedėja A.Stonytė.
19.45 Aktoriaus Regimanto Adomaičio 75-mečiui. „Jausmai“. Drama. Scen. aut. V.Žalakevičius. Rež. A.Dausa, A.Grikevičius.

75 metų jubiliejaus proga Regimantui Adomaičiui šį vakarą Valstybiniame Vilniaus mažajame teatrą bus įteiktas garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

*****

Regimantas Adomaitis | nuotr. iš voteactors.ru

Regimantas Adomaitis | nuotr. iš voteactors.ru

Regimantas Adomaitis gimė 1937 01 31 d. Šiauliuose. Baigė Vilniaus universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą ir Vilniaus konservatoriją.

Dirbo Marijampolės (tuomet Kapsuko) teatre, Kauno dramos teatre, nuo 1967-ųjų vaidino Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje. Nuo 2000-ųjų – laisvai samdomas aktorius.

Teatre suvaidino šiuos išskirtinius vaidmenis: Mindaugas Justino Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas“ (1969), Jokūbas Sobieskis Balio Sruogos dramoje „Kazimieras Sapiega“ (1979), Liudvikas XIV Michailo Bulgakovo dramoje „Moljeras“ (1984), Skirgaila to paties pavadinimo Vinco Krėvės dramoje (1987), Seras Ronaldo Harvudo dramoje „Aprengėjas“ (1996), Kazarinas Michailo Lermontovo „Maskarade“ (1997), Stočkus Mariaus Katiliškio „Paskendusioje vasaroje“ (2001), Žynys Sofoklio „Oidipe karaliuje“ (2002) ir kt.

Paskutiniai darbai – Jevgenijaus Sergejevičiaus Dorno vaidmuo Antono Čechovo „Žuvėdroje“ (2010; „Baltijskij dom“, Sankt Peterburgo teatras) ir Tėvas Furio Bordono pjesėje „Paskutiniai mėnesiai“ (2005).

Lietuvos ir užsienio kino filmuose R.Adomaitis yra sukūręs per pusšimtį personažų – nuo dramatiško likimo Donato Vytauto Žalakevičiaus juostoje „Niekas nenorėjo mirti“ iki didelių ir mažų vaidmenų Lietuvos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Armėnijos, Ukrainos kino studijų filmuose, kur aktorius filmavosi ir pastaraisiais metais.

*****

Alkas.lt redakcija sveikina mūsų visų mylimą Aktorių Regimantą Adomaitį. Linkime ir toliau visiems mums liudyti  savo gyvenimu „Septynias siektinas nuostatas“. Nors ir nelengva bus, bet ir mes, gerbiamas Regimantai, įsipareigojame jų laikytis.

  R.Adomaitis LRT laidoje „Kultūra“ 2007 m.

R.Adomaitis apie save, teatrą ir kiną (Meno avilys, 2010 m.)

httpv://youtu.be/Smu0GOBwe-I

R.Adomaitis apie fizika ir aktorystę (R.Voronojaus „Ekspres gazeta“video, 2010 m., rusų kalba)

„Domino“ teatro scenoje – kitoks „Kazanova“ su R.Adomaičiu (DELFI.TV, 2011 m.)

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė