Rankų plovimas – efektyvi priemonė nuo virusinių žarnyno infekcijų (0)

Žiemą padaugėja ne tik kvėpavimo takų, bet ir virusinių žarnyno infekcijų. Per pirmąsias dvi šių metų savaites Kėdainiuose jau užregistruoti 6 susirgimai ūmiomis virusinėmis žarnyno infekcijomis. Lyginant su 2010 m. šiemet sergamumas šiomis infekcijomis Kėdainių rajone išaugo 80 proc. Per metus buvo užregistruota 110 susirgimo atvejų. Tačiau tai tik dalis susirgimų, kurie pateko į oficialią statistiką, nes susirgusieji kreipėsi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Dažnai virusinėmis žarnyno infekcijomis serga ištisos šeimos. Dažniausiai kėdainiečiams diagnozuota rotaviruso sukelta žarnyno infekcija.

Virusų sukeltas viduriavimas yra gana pavojingas sveikatai ir jis vienodai vargina tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Šie susirgimai pavojingi tuo, kad sukelia karščiavimą, gausų viduriavimą ir vėmimą, dėl ko žmogus netenka daug skysčių ir vystosi dehidratacija.

Virusinių žarnyno infekcinių ligų sukėlėjai yra įvairūs patogeniški virusai, kurie išsiskiria su žmogaus išmatomis, o per nešvarias rankas ir burną patenka į sveiko žmogaus organizmą. Dažniausiai užsikrečiama rotavirusais, norovirusais, adenovirusais. Užsikrečiama nuo sergančiojo ar viruso nešiotojo. Užsikrėtimui pakanka vos kelių per burną patekusių viruso dalelių. Užkratas į žmogaus organizmą dažniausiai patenka per burną su maistu, vandeniu ar nesilaikant asmens higienos per aplinką, nešvarias rankas. Laikotarpis nuo užsikrėtimo iki pirmųjų ligos simptomų pasireiškimo – nuo 24val. iki 72 val.

Pagrindinis virusinių žarnyno infekcijų perdavimo veiksnys yra užterštos rankos. Virusai ant rankų gali išgyventi net keletą valandų. Todėl svarbiausia nespecifinės profilaktikos priemonė – rankų higiena. Kuo dažniau plaunamos rankos, tuo labiau sumažinama daugelio žarnyno infekcinių ligų rizika. Plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama beveik 95 proc. žmogui pavojingų bakterijų ir virusų. Tačiau rankas reikia mokėti plauti. Skubant ar dėl nežinojimo dažniausiai blogai nuplaunami tarpupirščiai, nykštys, vieta apie nagus ir panagės.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė