Penkioliktieji „Šalčios aleliumai“ (0)

Šalčininkų herbas

Šalčininkų herbas

Sausio 28 dieną Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija jau penkioliktąjį kartą pakvietė į šventę „Šalčios aleliumai“. Ši šventė sukviečia Šalčininkų žemės talentus – mokinius ir mokytojus, kad dar kartą paliudytų jų meilę ir pagarbą lietuviškam žodžiui, atskleistų šiame krašte augančius jaunus kūrybingus žmones. Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija vykdo šį projektą siekdama kelti rajono mokinių valstybinės kalbos mokėjimo lygį, ugdyti sceninę kultūrą, pagarbą tautos tradicijoms, mokyti bendravimo, drąsos išsakant savo mintis.

Šalčininkų rajone yra 12 lietuviškų švietimo įstaigų – įvairių lygių mokyklų ir vaikų darželių. Visos jos dalyvavo „Šalčios aleliumų“ šventėje, kurios tema šiais  metais buvo „Sakmės ir legendos“.  Vaikai parodė daug įvairių sakmių inscenizacijų, dainavo lietuviškas dainas, šoko linksmas polkas bei kitus liaudies šokius. Šventės dalyvius palaikė gausiai susirinkę žiūrovai, garsiais plojimais palydėdami Šalčininkų rajono moksleivius. Kaip teigė Lietuvos Tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius, šventėje dalyvavo arti 400 moksleivių, o programą ruošė 30 mokytojų.

Mokykloje veikė moksleivių fotografijų paroda-konkursas „Šalčininkų krašto padavimai ir legendos“. Per šventę buvo apdovanoti geriausiųjų darbų, kuriuos atrinko V.Dailydkos vadovaujama vertinimo komisija, autoriai.

„Šalčios aleliumai“ tradiciškai sulaukia daug oficialių švečių. Šiemet šventėje dalyvavo ir jos dalyvius pagerbė Lietuvos Seimo nariai Rytas Kupčinskas ir Gintaras Songaila, Lietuvos kariuomenės pulkininkas Arūnas Dudavičius, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, Dieveniškių istorinio regioninio parko direktorius Robertas Jomantas, Tautininkų sąjungos tarybos nariai Nijolė Balčiūnienė, Julius Panka ir Vaiva Žukienė.

Šventės pabaigoje „Vilnijos“ draugijos pirmininkas K.Garšva tradiciškai apdovanojo šventę ruošusius pedagogus. Visi – ir dalyviai, ir žiūrovai – susikabinę rankomis sudainavo himnu tapusią dainą „Žemėj Lietuvos“, o paskutinis šventės akcentas  tradiciškas, bet niekada neatsibostantis, labai smagus ir saldus – didžiulis, šaltomis ugnelėmis žaižaruojantis tortas – moksleivių buvo sutiktas džiaugsmingais šūksniais. Šventė pavyko.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė