LTOK: D.Rimšaitė nedalyvaus Londono olimpiadoje (13)

Donata Rimšaitė | gazeta.ru-nuotr.

Donata Rimšaitė

Sausio 27 d. Vilniuje, „Karolinos” viešbučio konferencijų salėje, vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinės asamblėjos eilinė sesija. Jos darbe dalyvavo 81 LTOK narys iš 104 bei 22 LTOK garbės nariai. LTOK vykdomojo komiteto ataskaitą apie 2011 m. veiklą ir šių olimpinių metų planus perskaitė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.

LTOK generalinė asamblėja atviru balsavimu neleido buvusiai Lietuvos olimpinės rinktinės narei, Pekino olimpinių žaidynių dalyvei Donatai Rimšaitei Londono žaidynėse 2012 m. atstovauti Rusijai…

Svarstyme leisti ar ne buvusiai Lietuvos olimpinės rinktinės narei, Pekino olimpinių žaidynių dalyvei Donatai Rimšaitei Londono žaidynėse 2012 m. atstovauti Rusijai buvo leista dalyvauti ir specialiai iš Rusijos į Vilnių atvykusiai pačiai sportininkei. Prasidėjus šio klausimo nagrinėjimui Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis išėjo iš salės…

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinės asamblėjos eilinė sesija | ltok.lt nuot

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinės asamblėjos eilinė sesija | ltok.lt nuot

LTOK prezidentas A.Poviliūnas trumpai priminė D.Rimšaitės išvykimo į kaimyninę šalį, chronologiją. Emocingai šnekėjo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Viktoras Majauskas. Po to pasisakė: olimpinė čempionė, LTOK vykdomojo komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė, LTOK garbės teismo pirmininkas Kazimieras Motieka, olimpinių žaidynių prizininkas, LTOK garbės narys Stasys Šaparnis, Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša, Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Lietuvos olimpinės akademijos narė Elena Puišienė, Lietuvos lengvosios atletikos fedracijos pezidentas Eimantas Skrabulis, LTOK garbės nariai Juozas Jankauskas ir Alfonsas Grumbinas.

Visų kalbėjusiųjų nuomonė buvo vieninga: jeigu pasiduosime Rusijos spaudimui, būsime išdavę Lietuvą …

Balsavimas dėl D.Rimšaitės | ltok.lt nuot
Balsavimas dėl D.Rimšaitės | ltok.lt nuot

Balsuoti nutarta atvirai. Balsuoti galėjo ne visi LTOK nariai, o tik tie, kurie yra deleguoti olimpinių sporto šakų federacijų, o taip pat olimpiniai čempionai ir LTOK vykdomojo komiteto nariai. 49 balsavo už tai, kad neleisti, vienas, kad leisti ir 7 susilaikė. LTOK generalinė asamblėja neleido D.Rimšaitei Londono olimpinėse žaidynėse atstovauti Rusijai…

Pagal Tarptautinio olimpinio komiteto priimtų pagrindinių principų, taisyklių ir jų oficialių išaiškinimų bendrą kodeksą – Olimpinę chartiją – olimpinėse žaidynėse atstovauti kitai valstybei galima tik praėjus ne mažiau trejiems metams po paskutiniojo starto savo buvusios šalies rinktinėje.

Sutikus šalių olimpiniams komitetams ir Tarptautinei federacijai, Tarptautinio olimpinio komiteto Vykdomasis komitetas gali šį terminą sutrumpinti arba visai panaikinti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Rima:

  Tikėjausi nepritarimo, bet kad tik vienas žmogus išdrįso balsuoti prieš…Neturiu žodžių. Aišku pabalsuosi – už tai savo sporto šakai išvis užkirsi kelią…Tai mano mažo krašto žmonių parėdymai…Mes su šeima stebimės, kaip estai ir latviai sugeba tiek daug dėmesio ir lėšų skirti tiek daug sporto šakų, o mes viską tik KREPŠINIUI. Liūdna kai sportininkai iškovoję garbingas vietas traukinuku namučių grįžta, tuo tarpu krepšininkai turbūt net iš lovos nekiltų jei žinotų, kad traukinuku puškės…Aš myliu krepšinį, bet taip pat ir orientavimosi sportą, lengvąją atletiką ir grindų riedulį…
  Mieli Lietuvos sportininkai, jeigu tik atsiranda proga, tai ir maukit į užsienį, kuo jūs blogesni už kitus- studentus, verslininkus, meninkus. Čia ne jūsų kaltė, o kaltė politikų, kurie niekaip negali sudėlioti prioritetų.
  Mergaitei Donatai sunku, bet po metų kitų tokių atvejų bus gausybė, jeigu sportas bus suprastas taip siaurai…

 2. Dervišas:

  LTOK pasielgė teisingai.O štai komentatorė Rima sumalė šūdą. Lietuvoje nuo seno buvo padlaižių, stribų,išdavykų.Jeigu jau Putinas daro iš to politiką reiškia čia nekreipkim dėmesio, o jei LTOK atviru balsavimu uždraudė ,tai pasak komentatorės: sportas bus suprastas taip siaurai….. Kita vertus pagal LR ATP kodekso keturiolikto skirsnio 207straipsnį. Sistemingas raginimas arba kurstymas emigruoti. Sistemingas raginimas arba kurstymas žodžiu, raštu arba kitokiu būdu Lietuvos Respublikos piliečiams emigruoti į užsienį- užtraukia baudą nuo vieno šimto iki penkių šimtų litų arba pataisos darbus iki dviejų mėn., išskaitant 20 proc. darbo užmokesčio.

 3. hans:

  Rima, ar tu suvoki, kad esi mankurtė, koloborantė savo mąstymu…Visas Žalgiris Sovietų Sąjungoje buvo kovos simbolis…o dabar maukite…Šlykštu

 4. Antanas Kinčius:

  Išdavikus reikia baust, kitaip valstybė negalės egzistuot, šiandien rusai nusipirko Rimšaitę, rytoj dar ką nors ir t.t.

 5. suomis:

  O man įdomesnis kitas fenomenas. Kaip čia yra, kad kiek išsilavinusi moteris (Nida Vasiliauskaitė, Aušrinė Marija, ta pati berods Audronė, iš “Pabandom iš naujo” o taip pat ir Rima ir daugelis kitų) krauna mėšlą ant Lietuvos, pačios to nesuvokdamos ir pateikia tai, kaip modernumą. Tai suponuoja mintį, kad moteris ir išsilavinimas, tai du nesuderinami dalykai. Ar čia taip pasireiškia, šalutinis, moterų emansipacijos produktas.

  • tikras lietuvis:

   Sakai – nesuvokdamos? 🙂
   Pradedu tuo abejoti.
   Nepriklausomi yra tik, ko gero, komentatoriai (dauguma), kuriuos toks 🙂 L.Donskis yra pavadinęs Laisvaisiais intelektualiniais šauliais.
   Visi kiti yra konkuruojančios firmos ir jų atstovai, kurie plakasi tarpusavyje dėl Lietuvos turto dalybų, tik mes, net nenutuokdami, sudalyvaujame tai vienų, tai kitų pusėje.

 6. Violeta:

  Sportinininkė aiškina, kad ją Maskvon nuvijo meilė. Tačiau niekas netrukdo gyvenant Maskvoje atstovauti Lietuvą.

 7. Jonas:

  Kai kuriems ubi bene ibi patria – kur kovys pilnesnis ėdalo, kur dar paausį pakaso ten ir geriau, tuo išdavystę jie ir pateisina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė