Sausio 27 d. Vilniuje, „Karolinos” viešbučio konferencijų salėje, vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinės asamblėjos eilinė sesija. Jos darbe dalyvavo 81 LTOK narys iš 104 bei 22 LTOK garbės nariai. LTOK vykdomojo komiteto ataskaitą apie 2011 m. veiklą ir šių olimpinių metų planus perskaitė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.
LTOK generalinė asamblėja atviru balsavimu neleido buvusiai Lietuvos olimpinės rinktinės narei, Pekino olimpinių žaidynių dalyvei Donatai Rimšaitei Londono žaidynėse 2012 m. atstovauti Rusijai…
Svarstyme leisti ar ne buvusiai Lietuvos olimpinės rinktinės narei, Pekino olimpinių žaidynių dalyvei Donatai Rimšaitei Londono žaidynėse 2012 m. atstovauti Rusijai buvo leista dalyvauti ir specialiai iš Rusijos į Vilnių atvykusiai pačiai sportininkei. Prasidėjus šio klausimo nagrinėjimui Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis išėjo iš salės…
LTOK prezidentas A.Poviliūnas trumpai priminė D.Rimšaitės išvykimo į kaimyninę šalį, chronologiją. Emocingai šnekėjo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Viktoras Majauskas. Po to pasisakė: olimpinė čempionė, LTOK vykdomojo komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė, LTOK garbės teismo pirmininkas Kazimieras Motieka, olimpinių žaidynių prizininkas, LTOK garbės narys Stasys Šaparnis, Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša, Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Lietuvos olimpinės akademijos narė Elena Puišienė, Lietuvos lengvosios atletikos fedracijos pezidentas Eimantas Skrabulis, LTOK garbės nariai Juozas Jankauskas ir Alfonsas Grumbinas.
Visų kalbėjusiųjų nuomonė buvo vieninga: jeigu pasiduosime Rusijos spaudimui, būsime išdavę Lietuvą …
Balsuoti nutarta atvirai. Balsuoti galėjo ne visi LTOK nariai, o tik tie, kurie yra deleguoti olimpinių sporto šakų federacijų, o taip pat olimpiniai čempionai ir LTOK vykdomojo komiteto nariai. 49 balsavo už tai, kad neleisti, vienas, kad leisti ir 7 susilaikė. LTOK generalinė asamblėja neleido D.Rimšaitei Londono olimpinėse žaidynėse atstovauti Rusijai…
Pagal Tarptautinio olimpinio komiteto priimtų pagrindinių principų, taisyklių ir jų oficialių išaiškinimų bendrą kodeksą – Olimpinę chartiją – olimpinėse žaidynėse atstovauti kitai valstybei galima tik praėjus ne mažiau trejiems metams po paskutiniojo starto savo buvusios šalies rinktinėje.
Sutikus šalių olimpiniams komitetams ir Tarptautinei federacijai, Tarptautinio olimpinio komiteto Vykdomasis komitetas gali šį terminą sutrumpinti arba visai panaikinti.
Parašykite komentarą