Vilniuje atsiras Žaislų muziejus (0)

„Tai būtų pirmasis Lietuvoje vaikams skirtas muziejus, populiarių mūsų šalies pramogų pažinimui skirtas centras vienoje erdvėje. Jame visuomenė turės galimybę susipažinti su žaislais nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Be vykdomos kultūros ir edukacinės veiklos, muziejus taptų svarbiu traukos tašku ne tik sostinės bei Lietuvos gyventojams, bet ir užsienio svečiams“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Kuriamo muziejaus,kurio iniciatorius ir vadovas dr. Povilas Blaževičius,vizija – modernus edukacinis centras, kuriame lankytojai galėtų susipažinti su archeologiniais, etnografiniais ir šių dienų žaislais bei jų replikomis. Žaislų muziejuje numatyta išskirti tris teminės erdves – archeologinius – pačius seniausius žaislus, etnografinius – tai yra mūsų senelių (19–20 a. pr.) žaislus ir šių dienų žaislus. Muziejaus kolekciją sudaro originalai ir kopijos – pastarosioms įstaiga skirs ypatingą dėmesį, nes būtent jos leis įgyvendinti pagrindinę muziejaus idėją – liesti-imti-pažinti.

Numatomos Žaislų muziejui skirti patalpos – 183, 56 kv. m ploto,netoli Sereikiškių parko, B. Radvilaitės g. 7/2. Vilniaus miesto savivaldybės taryba turės priimti sprendimą dėl nuomos mokesčio dydžio ir termino. Jei bus pritarta išnuomoti minimas patalpas lengvatinėmis sąlygomis, su įstaiga artimiausiu metu bus pasirašyta nuomos sutartis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė