Lietuviškų raiškiosios televizijos (HD) kanalų dar teks palaukti? (0)

Nors su tam tikromis išimtimis kai kurie nacionaliniai kanalai ir transliavo tam tikrus renginius aukšta raiška, tačiau tiek nacionalines, tiek ir užsienio televizijos kompanijų kanalus transliuojantys „TEO“ bei „Viasat“, greitų permainų nežada.

Net nežvelgiant į faktą, kad šiuo metu rasti padorų televizorių parduotuvėje Lietuvoje, kuris turėtų galimybę rodyti raiškiąją televiziją nėra sunku ir kainos jau „nebesikandžioja“, teigiama, jog vos kas dešimta šeima Lietuvoje turi tam tinkamą televizorių.

Štai „TEO“, kurie turi savo paslaugą „GALA“, žada permainas tik po 3-4 metų, kai populiarūs nacionaliniai kanalai investuos į naujas technologijas.

„Kai šie kanalai pereina prie (HD) transliacijų, labai greitai tokiu būdu transliuoti pradeda ir visi kiti kanalai. Juolab, parduotuvėje šiandien jau sunku besurasti televizorių, kuris nerodytų raiškiųjų kanalų.“, – sakė „TEO“ Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovas Nerijus Ivanauskas. – Manant, kad jau po dvejų metų atsiras pirmieji raiškieji lietuviški TV kanalai, prognozuotume, kad standartu mūsų šalyje tai taps tik po 3–4 metų. Tuomet raiškiosios TV formatu turėtų būti transliuojami tiek nacionaliniai, tiek ir kanalai užsienio kalbomis.“, – pridūrė N. Ivanauskas.

Greitų permainų nesitiki ir „TEO“ paslaugos konkurentai Viasat.

“Kanalų pasiūlą reguliuoja paklausa. Lietuvoje susidomėjimas (HD) kanalais dar nėra itin didelis, tačiau vis didėja. Tai susiję tiek su techninės įrangos atnaujinimu, tiek su artėjančiais pokyčiais. TV žiūrovai, nusprendę įsigyti naują televizorių, domisi ir papildomomis jų funkcijomis. Šiuo metu dauguma parduodamų naujų televizorių jau yra paruošti priimti (HD) signalą. Įsigijęs tokį televizorių dažnas nori išbandyti visus jo privalumus, taip pat ir raiškiąją televiziją“, – sakė „Viasat“ Baltijos šalių marketingo vadovas Mindaugas Gumauskas.

Šiuo metu didžiausias trukdis transliuoti daugiau kanalų aukšta raiška yra analoginės antžeminės televizijos signalas, kuris bus išjungtas šių metų spalio 29 dieną. „TEO“ planuoja, kad būtent po šios datos galės savo klientams, dėl mažesnių trikdžių, pasiūlyti daugiau aukštos raiškos kanalų būtent tiems klientams, kurie naudojasi skaitmenine televizija. Žiūrintiems kabelinę „GALA“ televiziją, tokia galimybė yra jau dabar.

Mes tuo tarpu galime priminti, jog aukštos raiškos kanalai užsienyje, ypač JAV, yra labai populiarūs ir nėra jokia naujiena. Nepaisant to, šiuo metu Lietuvoje galima matyti viso labo daugiausiai penkis aukštos raiškos kanalus, o ir tie patys yra iš užsienio. Tris aukštos raiškos (HD) kanalus siūlo „Viasat“, o penkis – „TEO“.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė