Lenkai sulaužė susitarimą su Punsko lietuviais (8)

Seinų apskrities taryba priėmė prieštaringą sprendimą atšaukti Seinų seniūną Ričardą Gžybovskį (Ryszard Grzybowski) ir jo pavaduotoją lietuvį Romualdą Vitkauską. Už tai balsavo 10 tarybos narių, 4 buvo prieš, 1 susilaikė. Iš 15 deputatų apskrities taryboje trys yra lietuviai.

Seinų apskritis yra viena mažiausių Lenkijoje. Ji sudaryta prijungus prie jos Punsko valsčių, kur 80 procentų gyventojų yra lietuviai.

Nuo 1999 metų, kai buvo sudarytos apskritys, lietuvių mažumos atstovai visada gaudavo Seinų apskrityje seniūno pavaduotojo postą.

„Sulaužytas džentelmeniškas susitarimas, kuriuo remiantis pavyko įkurti Seinų apskritį, nes Punsko valsčius tuomet nenorėjo jungtis prie mažytės Seinų apskrities“, – sakė Lenkijos naujienų agentūrai PAP Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas.

Jam pritaria ir Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Jonas Vydra. Anot jo, šis Seinų apskrities tarybos sprendimas yra skandalingas.

R. Grzybovskis ir R. Vitkausko kadencijos metu buvo pastatytos ir įrengtos Punsko Kovo 11-osios licėjaus patalpos.

Naujuoju Seinų apskrities vadovu išrinktas Piliečių platformos atstovas A.Šturgulevskis, iki šiol ėjęs apskrities tarybos pirmininko pareigas. Už jo kandidatūrą balsavo 10 deputatų. Jo pavaduotoju tapo Teisės ir teisingumo partijai atstovaujantis Stanislawas Jastrzębskis.

A.Šturgulevskis žurnalistams aiškino, jog R. Gžybovskis atšauktas todėl, kad buvo nesilaikoma koalicijos sutarties tarp Piliečių platformos ir Seniūnų draugijos, kurios atstovas yra R. Gžybovskis. Anot jo, niekur nėra užfiksuotas toks reikalavimas, kad seniūno pavaduotojas turi būti mažumos atstovas. Jis pridūrė, kad apskrites taryboje ir taip bus jos atstovas – Vytautas Racis iš Punsko, kuris rūpinsis mažumos reikalais. Bet tai netenkina lietuvių.

Pasak V. Liškausko, dabar, kai lietuviai neturi seniūno pavaduotojo posto, vertėtų pagalvoti, ar Punsko valsčius turi likti Seinų apskrityje. „Svarstome, ar kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją šiuo klausimu“, – pareiškė jis.

Seinų apskrityje lietuviai sudaro apie 20 procentų gyventojų.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė