Kauniškiai ruošiasi sniego skulptūrų festivaliui Japonijoje (video, tiesioginė transliacija) (1)

Saporo ledo skulptūrų festivalis | jenninjapan.wordpress.com nuotr.Į vasario pradžioje Saporo mieste (Japonija) vyksiantį tarptautinį sniego skulptūrų konkursą vyks ir nugalėtojų titulą ginsianti Kauno komanda.

Vasario 6–12 dienomis Japonijoje vyks 63-asias kasmetinis Saporo sniego festivalis. Saporo sniego festivalis, vienas didžiausių žiemos renginių Japonijoje kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų iš Japonijos ir užsienio šalių. Kiekvieną žiemą, apie du milijonai žmonių atvyksta į Saporo pamatyti šimtų nuostabių ledo skulptūrų išdygstančių Susukino raudonų žibintų kvartale Odori parke.

Šiemet 39-ąjį kartą organizuojamame tarptautiniame sniego skulptūrų konkurse tradiciškai dalyvaus ir trijų kauniečių skulptorių – Kęstučio Lanausko, Artūro Burneikos ir Tomo Petreikio – komanda, kuri jau keletą metų iš eilės garsina ne tik Kauno, bet ir Lietuvos vardą.

Šįmet kauniečiai kurs skulptūrą, pavadintą „Grožis yra trapus“. Pagrindinė kūrinio idėja, pasak jos autorių, yra kalbėti apie visų mūsų namus – Žemės planetos stebuklą, jame egzistuojantį grožio trapumą bei jo išsaugojimą.

„Mūsų pasaulis yra didelis visatos stebuklas. Žemė yra begalinis aruodas, kuris savyje talpina nesuskaičiuojamą formų bei spalvų įvairovę. Pasaulio grožis yra neišsemiamas, tačiau tuo pačiu labai trapus ir laikinas dėl žmonių veiklos. Mes stovime ant bedugnės krašto, kuomet nėra kur trauktis toliau. Turime prisiimti didžiulę atsakomybę už tai ką mes darome ir išsaugoti visą grožį, kurį mums dovanoja pasaulis“, – kūrinio koncepciją keliais sakiniais pristatė T. Petreikis.

Lietuvos delegacijos Saporo sniego festivalyje dalyvauja jau 10 metų. 2003-iais buvo sutarta dėl glaudesnio Kauno ir Saporo miestų bendradarbiavimo. Nuo tada Japonijos sniego festivalyje Lietuvai atstovauja kauniečiai, pastaraisiais metais namo negrįžtantys be apdovanojimų. 2009 m. konkurso metu skulptoriai nusileido tik Tailando komandai. Tuo tarpu pernai kauniečių darbas „Pasaulis yra mūsų avilys“ buvo pripažintas geriausiu.

Saporo mieste vykstantis ledo skulptūrų festivalis yra vienas spalvingiausių ir įdomiausių žiemos renginių Japonijoje. Čia kasmet per porą savaičių apsilanko ir konkurse eksponuojamas skulptūras apžiūri keli milijonai lankytojų iš viso pasaulio, o skulptūras iš ledo kuria žymiausi pasaulio skulptoriai.

Tiesioginė transliacija iš Odori parko:

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė