Pristatoma knyga „Seniausieji Lietuvos žaislai“ (2)

Sausio 26 d. 17 val. Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje vyks naujos Povilo Blaževičiaus knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“. Ši knyga yra išleista kaip  „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijų“ serijos XI tomas.

Tai pirmasis mėginimas pažinti istorikų užmirštus ir archeologų atrastus, nuo pat vaikystės tokius svarbius kiekvieno mūsų lavinimosi ir lavinimo draugus – žaislus ir žaidimus.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus leidinyje knygos autorius dr. Povilas Blaževičius pristato žaislus ir žaidimus, kurie buvo populiarūs Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Tai pirmas mėginimas pažinti istorikų užmirštą ir archeologų atrastą Lietuvos žaislų ir žaidimų paveldą, kuris atspindi kasdienį gyvenimą ir kartu padeda atskleisti žmonijos kultūros bruožus.

Šios knygos pagrindu tapo Lietuvos ir šalių kaimynių archeologinė medžiaga, čia itin svarbūs Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijos tyrimų duomenys. Autorius, tyrinėdamas XIII-XVII a. Lietuvos žaidimus, ieško atsakymų į esminius klausimus, susijusius su jų chronologija, geografiniu ir socialiniu paplitimu, kilme bei raida.

Šis leidinys skirtas ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai Lietuvos žaislų ir kasdienybės istorija.

Knygos pristatyme dalyvaus: dr. Povilas Blaževičius, prof. habil. dr. Albinas Kuncevičius. dr. Gintautas Zabiela, prof. dr. Libertas Klimka. Muzikuos: Ieva Baublytė ir Balio Dvariono muzikos mokyklos mokiniai.

Kategorijos: Istorija, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė