Liepą lankytojus priims pirmieji Lietuvos teminiai kaimai (0)

Daug Lietuvos kaimų turi magišką aurą/DELFI skaitytojo nuotr.

Daug Lietuvos kaimų turi magišką aurą/DELFI skaitytojo nuotr.

Iš projekte dalyvaujančių vienuolikos Ignalinos ir Zarasų rajono kaimų po daugybės mokymų, diskusijų, stebėjimų buvo atrinkti trys.

2011 m. gruodžio 12 dieną daug atgarsių ir susidomėjimo sulaukęs projektas „Teminiai kaimai“ perėjo į antrąjį etapą – iš projekte dalyvaujančių vienuolikos Ignalinos ir Zarasų rajono kaimų po daugybės mokymų, diskusijų, stebėjimų buvo atrinkti trys. Jie dalyvaus projekte toliau: mokysis, konsultuosis, dirbs ir kurs, visomis jėgomis stengdamiesi tapti visaverčiais teminiais kaimais – vieno turistinio maršruto dalimi. Trys kaimai Lietuvoje ir trys, kirtus sieną, Latvijoje jau nuo 2012 m. liepos mėnesio kvies apsilankyti ir smagiai praleisti laiką.

Projekto metu vykusių mokymų, konsultacijų, vizitų po visus dalyvavusius kaimus, patirties sėmimosi lankant Lenkijos teminius kaimus metu kiekvienas projekto dalyvis atsiskleidė kaip unikalus, išlaikęs senąsias tradicijas, o kartu ir originalus, mokantis sudominti ir patraukti šiuolaikinį žmogų.

Dalyvavimui kitame etape kaimai buvo atrinkti visas veiklas stebėjusių ekspertų – dėstytojų, konsultantų, projekto vadovų, marketingo specialistų, tačiau iki tol kaimų atstovai patys išreiškė norą ar nenorą, pasirengimą ar nepasirengimą dalyvauti. Kiekvienas teminis kaimas, žinoma, turės savo temą, kuri apims ir interaktyvią edukacinę programą teminio kaimo lankytojams, ir kaimą reprezentuojančius suvenyrus, ir maitinimą bei kitas paslaugas.

Teminiais kaimais Lietuvos pusėje ketina tapti:

Antalieptė – lieptų ir lieptainių kaimas (Zarasų rajonas) Cijonai – paukščių kaimas (Ignalinos rajonas) Vajasiškis – XIX amžiaus kaimas (Zarasų rajonas)

Kaimų temos dar nėra galutinės. Jos kūrybinio proceso metu gali kisti. Bendra maršruto tema jau žinoma, bet kolkas lieka paslaptyje. Nekantriausius galime tik nudžiuginti, kad po pusės metų – nuo šių metų liepos mėnesio savo smalsumą jau galėsite patenkinti, vieni, šeimomis ar grupėmis apsilankydami šešiuose unikaliuose, įdomiuose teminiuose kaimuose (trijuose Lietuvoje bei trijuose Latvijoje) ir smagiai praleisti ten laiką.

Kategorijos: Kelionės, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė