Aptarti Mėlynųjų Vandenų mūšio 650-ųjų metinių minėjimo renginiai (7)

Mėlynųjų Vandenų mūšiui - 650 |G.Kazimierėno pav.Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius sausio 19 dieną susitikime su Lietuvos istorijos instituto, Vytauto Didžiojo universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos istorikais, menininkais, Kultūros ministerijos atstovais aptarė renginių, skirtų 1362 m. vykusio Mėlynųjų Vandenų mūšio 650-osioms metinėms paminėti, programą.

E.Ignatavičius pažymėjo, kad Lietuvos istoriografijoje Mėlynųjų Vandenų mūšis nėra plačiai žinomas, todėl šiam jubiliejui skirti renginiai galėtų „grąžinti” šio mūšio svarbą į lietuvių istorinę sąmonę, jo reikšmę ir civilizacinę svarbą pristatyti ne tik Lietuvos ir Ukrainos visuomenėms, bet ir platesnei europinei bendruomenei.

Būtent ši sukaktis, pasak pasitarimo dalyvių, būtų puiki proga lietuvių ir ukrainiečių istorikams aptarti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) vietą ir svarbą Vidurio ir Rytų Europos regione, įvertinti kultūrinį paveldą.

Lietuvos Seimas 2011 m. gruodžio 21 d. paskelbė kreipimąsi į Ukrainos Aukščiausiąją Radą dėl Mėlynųjų Vandenų mūšio metinių paminėjimo, kviesdamas prisiminti šią svarbią istorinę datą bei Lietuvai ir Ukrainai kartu ją paminėti.

Mėlynųjų Vandenų mūšyje LDK kariuomenė, vadovaujama didžiojo kunigaikščio Algirdo, nugalėjo Aukso ordos karius. Mūšis tapo pirmuoju dideliu mongolų totorių pralaimėjimu Rytų Europoje ir sustiprino LDK įtaką buvusiose Kijevo Rusios žemėse.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Iš šalies:

  Įdomu, kas buvo iš VDU? Ar tik ne Š. Liekis? Tas įsitrina visur, kur tik yra galimybė sumenkinti Lietuvos istoriją ir pačią Lietuvą.

 2. p.s.:

  Daugiau apie Lietuvos istoriją:

  tiny.cc/lietuvos-istorija

 3. Ieva:

  Sveiki,
  Komentaras ne visai susijęs su tema, bet – gal gali straipsnį įkėlęs žmogus (ar šiaip kas žinantis) brūkštelėt, kieno čia iliustracija panaudota prie teksto?

 4. plejady:

  Ilustracija – Giedriaus Kazimierėno – vieno žymiausių dabartinės lietuvių intelektualiosios tapybos meistru, išgarsėjusių istorinės tematikos darbai.
  ( VDA profesorius )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė