Sartų lenktynėms jau ruošiamas ledas (0)

Sartų žirgų lenktynių organizatoriai džiaugiasi atšalusiais orais – vasario pirmą šeštadienį lenktynės įvyks. O ant hipodromo tako jau pradėtas lieti ledas.

Opiausia vieta – 1600 metrų ilgio hipodromo takas – ar bus šalčio, ar laikysis ledas. Pradėjus šalti, į hipodromą liejamas vanduo – per dieną daugiau nei dvidešimt penkias tonas Sartų ežero vandens.

Kad žirgų kanopos nepramuštų ledo, takas turi pasidengti bent penkių centimetrų storio ledu. Kol liejamas ledas, lenktynėms ruošiami žirgai dar stovi arklidėse.

Sartų lenktynės žirgams – darbas, vadeliotojams – sportas, žiūrovams – linksmybės, o šalia gyvenantiems – rūpestis.

„Jeigu, pavyzdžiui, [organizatoriai] nesutvarkytų to, ką palieka, tai kokius trejus metus ir čia lenktynių nevyktų ne dėl ledo liejimo, o dėl to, kad negalėtų atsistoti toje paprastoje pievoje – ten būtų tokie šiukšlių kalnai“, – sako vietos gyventoja Daiva Kišūnienė.

Kasmet Dusetas užplūsta tūkstančiai žmonių, tad darbo netrūksta seniūnijai: reikia valyti kelius, įrengti automobilių statymo vietas, laužavietes.

„Čia daug atvažiuoja giminių, kurie pasiskirsto pas savo pažįstamus, pas pažįstamų pažįstamus, galbūt kiti švenčia grupelėmis: ir linksminasi, ir šoka. Mes didelį „bumą“ matome tik transporte, bet žmonės sutelpa draugiškai“, – teigia Zarasų rajono Dusetų seniūno pavaduotojas Raimondas Parakevičius.

Šiemet Dusetų hipodrome varžysis 80 ristūnų. Juos vadelios ne tik mūsų šalies, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos sportininkai. Prisimenant senąsias tradicijas, lenktyniaus vadeliotojai su žemaitukų veislės arkliais. Žiūrovai išvys ir šunų kinkinių didžiojo prizo varžybas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė